Maminka.czPoradna Homeopatie

Atopický ekzém

13. 8. 2010
Atopický ekzém

Otázka

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu.

Jako novorozenec jsem měla atopický ekzem, který se do roka ztratil a poté se mi objevil až v 26 letech po porodu dcery, měla jsem ho pouze na rukách a vjen po použití saponátu, příp. nějakého agresivnějšího mýdla. po porodu syna před šesti lety se mi mírně zhoršil a nebylo to nic hrozného. Až nyní asi rok mám větší potíže. Nyní asi půl roku se mi objevil téměř na celém těle, nejvícepaže a nohy. Navštívila jsem již dva kožní lékaře,ale léčba nepomáhá (Elocom, Dermovate,Protopic....Dithiaden proti svědění). Beru ještě xizal,protože mám sennou rýmu a další alergie (prach,pyl,roztoči,peří,kočky)

Začínají mi vadit i některá jídla, ovoce, limonády. Jsem alergická na hrušky,jablka, meruńky, třešně,broskve,mrkev v syrovém stavu,hrášek....z těchto druhů mně svědí v ústech a do nedávné doby jsem s ostatním ovocem neměla problém. Nyní se mi po něm objevuje vyrážka podobná kopřivce a ekzem se také horší.

Podle příznaků jsem se pokusila si vyhledat homeopatikum a koupila jsem si Arsenicum album 9CH,chtěla bych se raději poradit zda je vhodný a jaké bych měla užívat dávky. Děkuji Stáňa.

Odpověď

Milá Stáňo,

i při nejlepším upřímném úsilí se nemohu zodpovědně k Vašemu zdravotnímu stavu homeopaticky vyjádřit. Jistě už jste pochopila z přečtených příspěvků, z literatury i z jiných možných zkušeností, že nemoc je celistvý stav organismu - a nelze "drobit" na sennou rýmu, ekzem, potravinové alergie aj. Pro Vaše zdraví doporučuji komplexní vyšetření lékaře homeopata a jeho následnou péči dlouhodobou. Přeji úspěch a trpělivost.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Děti nechtějí k prarodičům. Jsou moc přísní, stěžují si!
Máte tolik cuket, že nevíte, co s nimi? Zkuste naše skvělé recepty
Kdo pohlídá moje dítě? Na co dávat pozor, když hledáte chůvu!
Snědl neznámé bobule, léky, čistidla?  Víme, co dělat při otravě

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu