Maminka.czPoradna Homeopatie

Atopický ekzém

21. 6. 2010
Atopický ekzém

Otázka

Dobrý den paní doktorko,

velmi vám děkuji za Vaši odpověď na mé dotazy. Dotaz z 8.6. 20:32 a odpověď z 10.6.09:25 týkajíce se mého problému s lupénkou a dceřinným atopickým ekzémem. Bohužel jsem v prvním dotazu zapomněla poznamenat, že dcera (5,5 měsíce) je stále plně kojena. Tudíž teď nevím zda mohu doporučený Anagalis 9CH užívat abych dceři nějak neublížila. Ještě než jsem objevila vaší poradnu obrátila jsem se na místní dětskou lékařku používající homeopatii ve své praxi. Ta nám doporučila užívat Chamomilla vulgaris 15ch 1x5granulí denně, dále pak Calcarea carbonica 15ch 10granulí 3x týdně a po značném zhoršení během teplých a slunečných dní Belladonna 9ch 4x5granulí denně.

Přiznávám, že jsem z velmi rozličných doporučení velmi zmatená a nevím čí radou se řídit. Samozřejmě chci pro dceru to nejlepší, ale zárověň jí nechci zbytečně podávat léky i když homeopatické.

Ještě jednou děkuji za Vaši reakci, velmi si jí vážím. S pozdravem

Odpověď

Dobrý den, maminko,

každý si svobodně může vybrat lékaře, z toho vycházejte při Vašem rozhodnutí, které doporučené rady budete akceptovat. Jistě uznáte, že každý nejen lékař, ale každý odborník má své postupy, svá řešení, své návrhy - nikde není psáno, že "na anginu použijeme stejné antibiotikum a stejný léčebný postup" například.

Pokud je dítě kojeno, můžete v klidu používat homeopatické léky. I když se dostanou do mateřského mléka, tak nevyvolají špatnou reakci u dítěte, protože Vaše dítě Váš ekzem zná a vlastně si informaci o něm také bude "léčit". Víte říkám, každý je zodpovědný sám za sebe i za svá rozhodnutí. A k té svobodě potřebujeme i důvěru, osvědčení a zkušenost, že nám rada někoho pomohla, a tak zřejmě pomůže i podruhé, potřetí. Ale výběr té rady nejcennější, nejoptimálnější je skutečně jen na Vás. Přeji hezké dny.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
I nemocné dítě potřebuje zábavu. Jak malého maroda zabavit a nezbláznit se?
Deprese není záležitostí pouze dospělých, ale týká se i dětí
Chcete ušetřit a výhodně nakoupit? Pojďte s námi na nákupy do Lindexu
Gábina (35): Manžel chce sex denně. Mně to stačí jednou za měsíc

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu