Maminka.czGynekologie a porodnictví (poradna)

Bolest břicha po užívání antikoncepce

22. 4. 2010
Bolest břicha po užívání antikoncepce

Otázka

Dobrý chtěla bych se zeptat zda je normální když jsem 7.3.2010 přestala brát HA a pořád mě každé ráno bolí břicho, teda do té doby než něco malého sním.Ještě bych se chtěla zeptat, užívala jsem HA Novynette a zajímalo by mě co znamená, že je označována jako monafázické kombinované orálníkontraceptivum. Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

pokud Vás bolí břicho po ránu a mizí to po jídle, pak má tato obtíž pravděpodobně souvislost se zažíváním a ne s užíváním antikoncepce, resp. jejím vynecháním. Monofazický kombinovaný přípravek znamená, že tableta je složená, kombinovaná, ze dvou hormonů (estrogenu a gestagenu) a množství obou těchto hormonů zůstává v tabletách po dobu celého cyklu stejné (monofazické). Přeji hezký den, MV

MUDr. Miroslav Verner

Témata: Gynekologie a porodnictví (poradna)

Související dotazy
Má rozštěp, řekl lékař a navrhl potrat. Dítě si nechala. Jak vypadá teď?
Ploché břicho po porodu: Co to znamená, když se řekne abdominoplastika?
Nemám na plínky! Kde pomohou matkám samoživitelkám?
Musíte zažít: krmení jelenů v Častolovicích či piknik s Františkem Kinským

Horoskopy

Býk Vypadá to, že se nyní můžete dostat do situace, na kterou jste si zadělali už minulý týden. Přitom by…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Matouš, Matúš, Debora



Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu