Maminka.czPoradna Homeopatie

Bronchitida u dvouletého syna

10. 6. 2010
Bronchitida u dvouletého syna

Otázka

Dobrý den,

2-letý syn od loňského března do ledna měl 3x spiropent kvůli pískání na průduškách a kašli. Ted to vyústilo v bronchytidu, byli jsme hospitalizovaní v nemocnici a dostával ventolin - po 2 hodinách, doma pak na doléčení spiropent. To jsme brali do neděle, kdy byl už v pořádku, ale od pondělí kašle znovu, takže mu léky dávám dál. Dneska už je to dusivý kašel jako na začátku, včera jsem mu musela dát v noci 1/2 prothazinu, dnes fenistil, a ditustat. Také dávám 2x denně 5ml spiropentu. Uvidíme co bude dál, vůbec nevím proč pořád kašle. Můžete mi poradit nějaké homeopatika? ještě jsem se chtěla zeptat jeslti je nutné je brát dlouhodobně nebo jen při potížích? (zapoměla jsem podotknout že máme v rodině astma, i já měla coby dítě astma..a u syna je prý bronchitida předjezdec astmatu).

Díky Ivana B.

Odpověď

Milá Ivanko,

ano, spastická bronchitida, kterou syn právě prodělává, je jednoznačně předzvěst asthmatu. Je to bohužel nezvratný fakt, i vzhledem k pozitivní rodinné anamnese /onemocnění u rodičů, příbuzných/.

Nyní při akutním onemocnění doporučuji podávat léky Ipecacuanha9ch, Blatta orientalis15ch, Antimonium tartaricum9ch. Od všech léků vždy ráno připravte "kokteil" - tzn. vezměte po deseti granulích od každého léku, můžete je dohromady rozpustit v kojenecké převařené vodě - 250 ml - v celé kojenecké lahvičce. Podávejte velmi často po protřepání tohoto roztoku po lžičkách - třeba po patnácti minutách jednu lžičku a to ve dne i v noci. Když papá, nebo spinká, tak samozřejmě ho nebudete budit a vyčkáte, až tuto činnost skončí. Tyto léky podávejte v době nemoci a kašle. Pro prevenci a zlepšení alergie je třeba jiný lék, který vyhledejte společně s lékařem homeopatem, kterého naleznete na stránkách www. boiron.cz. Přeji zlepšení a radostnější dny.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Jaký druh inteligence má vaše dítě? Logickou, sociální nebo pohybovou?
Jak silné je první zamilování a jak s dětmi o lásce mluvit?
Míša Tomešová má druhého syna! Ve čtvrtek ještě zpívala na jevišti
První pomoc při píchnutí vosou nebo včelou? Chlazení a antihistaminika

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu