Maminka.czPediatrie (poradna)

Brzké ranní vstávání u miminka

2. 6. 2010
Brzké ranní vstávání u miminka

Otázka

Dobrý den, můj 4-měsíční syn stále nemá moc pravidelný režim. Kojím 6x - 7x denně, z toho 2x v noci, pokaždé nám však krmení vyjde na úplně jinou dobu, (je to v tomto věku ještě normální)?. Syn v noci dobře spí (usíná mezi 7 a 9h večer), ráno se však budí okolo 5h i dříve. Zkouším ho ještě uspat dudlíkem, většinou bezvýsledně. Nevím, jak mu spaní posunout, aby vstával později. (pokud se snažím, aby večer usnul později, je nevrlý, pláče a stejně usne, kdy chce on). Běhěm dopoledne je pak unavený a vydrží spát klidně 3h v kuse, když ho vzbudím dříve, je nevrlý. Odpoledne spí tak 2x 1-1,5h, někdy i více. Mám ho dopoledne budit, aby si zvykl spát déle odpoledne a méně před oběděm? Nebo je příliš malý a časem si režim upraví sám?

Odpověď

Dobrý den, podobný dotaz zde již byl. Přeposílám dotaz + odpověď.

renik | 4.5.2010 11:21

spánek a denní režim 3 měsíčního kojence

Dobrý den , máme 3 měsíčního chlapečka který velmi málo a nepravidelně spí, v noci to celkem jde usíná sám v postýlce s dudlíkem cca kolem půl 9 a spí cca do 1 hod kdy dostane dudlík a spí ještě tak hodinku pak ho nakojím a položím do postýlky kde si ještě chvilku brouká párkrát mu znovu podám dudlík a usne, pak se do rána vzbudí ještě tak 2x, kolem 5 hodiny už pláče tak si ho beru do postele kde spíme ještě hodinu a po kojení v 6 vstáváme. přes den však v postýlce i v kočárku usíná s pláčem, šermuje rukama, vyplivuje dudlík (i když spí zavinutý vždycky se vymotá) po cca 15 minutách usne ale spí jen půl hodiny, občas se mi ho podaří znovu uspat ale většinou ne tak ho vezmu, hraje si ale za chvíli je znovu unavený a nevrlý ale už neusne, zase až tak za hodinu a půl až 2, venku v kočárku výjmečně vydřží spát i 2 hodiny ale jen 1x za den. často se celé dny kroutí a hemží, prdíky ho myslím netrápí navíc dáváme probiotické kapky. mám počlkat zda se mu rytmus spánku nějak ustálí nebo do něj nějak zasahovat a dodržovat pevný režim krmení a ukládání ke spánkut?Plně kojím cca po 2-3 hodinách přes den a 2 x v noci. děkuji za odppvěď

MUDr. Petr Karger | 4.5.2010 20:31

Rozhodující je pevný a stálý režim,kdy ukládáte a krmíte dítě ve stále stejném rytmu a délce. 6e se někdy dítě probudí dříve to se stane, pokuste se je ještě 1x uklidnit a pokud se to nepodaří, tak si to příště vynahradí. Ale znovu opakuji dodržujte rytmus dne.

redakce

Témata: Pediatrie (poradna)

Mohlo by vás zajímat
Tělo po porodu je jiné! 7 změn, které vás mohou zaskočit nebo vystrašit
Proč jsou prarodiče pro vnoučata tak důležití? Tady je sedm důvodů
Od narození do puberty. Táta točil své děti každý týden. Výsledek je skvělý
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?

Horoskopy

Kozoroh K večeru vás náhle ovládne krásně romantická nálada. Jestliže vám nějaká osoba padla do oka, tak se…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Otmar, Otomar, DaisyRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu