Maminka.czLaktační poradenství

Chci ukončit kojení, ale dcera nechce umělé mléko

22. 2. 2010
Chci ukončit kojení, ale dcera nechce umělé mléko

Otázka

Dobrý den, paní doktorko. Mám 19 měsíční holčičku a stále ji kojím s kloboučkem, nyní jen ráno (než vylezeme z postele) a večer těsně před spaním. Chtěla bych ji už pomaličku odstavit. Zkoušela jsem ji dát umělé mléko (Sunar, Nestle, Hami) ale ani jedno nechtěla, vůbec ho nevypila a flaštičku mi vrátila. Dokonce jsem ji jednu noc nechala přespat u babičky a ta ji zkusila dát umělé mléko, ale ani od ni nechtěla. Přes den má mléčné výrobky (jogurt, sýr) a jí všechno a hodně pije čaj. Dokonce ji vařím k večeři ob den krupicovou kaši z normálního čerstvého plnotučného mléka. Jsem samozřejmě ráda, že můžu tak dlouho kojit a tím dostává moje dcera to nejlepší.

Můžete mi prosím poradit, jak nejlépe ji odstavit? Nebo počkat do 2 let věku, jestli se třeba neodstaví sama od sebe? A jak nejlépe ji naučit na umělé mléko? Nebo zkusit převařit normální kravské mléko?

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Helena

Odpověď

Dobrý den Heleno, děkuji Vám za dotaz. Jak dlouho chcete kojit je opravdu na Vás. Není pravidlem, že se každé dítě rozhodne ukončit kojení samo. Zkuste se ještě poradit s pediatrem o možnosti zkusit ještě jiné mléko - doporučuji od jiného člena rodiny a také to, co by navrhoval jako substituci mateřského mléka, když přestanete kojit. Ještě bych zkusila jinou lahev.

Lucka

Lucie Marková

Témata: Laktační poradenství
Související dotazy
Dětští hrdinové zachránili život kamarádovi nebo pomohli nemocné sestřenici
Jak vypadá Ježíšek? Co odpovědět na dětské otázky?
Z krve, nebo z moči – který těhotenský test je lepší?
Co upéct druhou adventní neděli? Jablečný chlebíček

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu