Maminka.czPediatrie (poradna)

Chůze po špičkách

11. 2. 2011
Chůze po špičkách

Otázka

Dobrý den. Syn má 28 měs a stále našlapuje na špičky. Je to v tomto věku ještě v pořádku nby byla vhodná návštěva neurologa, ortopeda?? Děkuji Lenka

Odpověď

Dobrý den, podobný dotaz zde již byl. Přeposílám dotaz + odpověď na něj.

Dotaz:

Dobrý den, ptám se místo kamarádky. Má 2 letou holku, která stále chodí po špičkách. Když byli na ortopedii tak jí doktor doporučil jezdit na motorce nebo tříkolce. Jenže né vždy člověk na to má. Prosí Vás tedy o Vás názor a radu.

Pardon děti mi to odklikly :-D takže se omlouvám i za špičky.... (překlep) jinak já jsem se chtěla ještě zeptat. Minule jste mi odpovídal ohledně nočního krmení. Vysadili jsme noční krmení 1. den v pohodě uvidíme dál, ale je problém v tom, že mi holka (z dvojčat) nechce ráno ani večer pít mléko, syn je zase opačný případ? Vypije ráno sotva 50 ml a večer 20-50 ml mléka. Nemůžu do ní dostat i pití přes den. Vypije sotva 200 ml vody (čaje, šťávy atd.) za den. Zkoušela jsem jí dávat i jiné příchutě nepomáhá. Při nočním krmení problém s pitím totiž dostala do sebe zbytek tekutin. S vyprazdňováním není problém dostávají hodně odvoce a zeleniny ale i tak mi příjde že málo pije... Myslíte že se to zpraví? Děkuji a krásný den.

Děkuji ;-)

Odpověď:

Chození po špičkách je dosti časté. Důležité je, zda-li dítě je schopno stoupnout na celou plosku. Pokud ano, tak se to později vše upraví.

Strejně se upraví pití mléka u vašeho dítte. Poku bylo zvyklé pít v noci nepocitovalo potřebu pít přes den a to se musí časem upravit. Takže klídek.

redakce

Témata: Pediatrie (poradna)
Související dotazy
Táto, jsi v tom taky! Jak muži prožívají jednotlivé trimestry vašeho těhotenství?
Chtěla jsem dát dětem volnost, ale zjistila jsem, že potřebují mantinely, říká Helena Houdová
Smějte se s dětmi! Smích prospívá zubům i imunitě
Profesionální fotografka vyretušovala snímek, rodina vypadá jak z hororu

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu