Maminka.czPediatrie (poradna)

Chůze

15. 3. 2011
Chůze

Otázka

Dobrý den,moc děkuji za všechny rady,které zde poskytujete a chtěla sem se zeptat,můj 13 měsíční syn už vyloženě běhá,než chodí (chodí sám přibližně od 10 měsíců)a tak mě zajímá,zda je pro něj vhodnější aby běhal doma po bytě v papučkách nebo může jen tak v ponožkách.Mé starší děti totiž papuče doma odmítají a malý se je taky snaží vždy sundat.Takže s ním dost bojuju a musím odvádět pozornost jinam prakticky pokaždé co si sedne.V bytě máme koberce a dostatečně teplo.Co je tedy pro správný vývoj jeho nožek lepší???

A druhý dotaz,když už tak chodí,můžu jej vodit jen za jednu ručičku?? Zatím jej pořád držím za obě,ale občas se snaží si do druhé ručky něco vzít a pouští se mě.

A ještě jeden dotaz,vím,že se děti mají učit na nočník až od 18 měsíců,ale občas jej na něj posadím a jednou si jej vytáhl sám,tak sem jej posadila a opravdu se mu povedlo se do něj vyčůrat. :-D Vím,že to asi byla náhoda,ale je možné s tím začít už v jeho věku?? Hrozně se mu totiž líbí,když jej za to chválím.Děkuji moc..... :-P

Odpověď

Pokud nemá pevnou obuv je celkem jedno, jestli chodí v měkkých papučkách či ponožkách. měl by však mít pevnou patu.Za 1 ruku vodit je nesprávné. nedělejte to. Poku miluje nočník, klidně ho na něj posaďte.A kldyž se něco povede, tak velice chvalte: Je to veliký fešák a bude asi chytrý.

Petr Karger


Témata: Pediatrie (poradna)

Související dotazy
Zápisy do prvních tříd se blíží. Těchto 8 věcí by měl předškolák zvládnout
Náš tip: Pohádky na dobrou noc pro malé princezny
Celé Česko rozehraje dětská tvořivost díky happeningu  ZUŠ Open 2018
Jaké kroky je třeba podniknout, když vám dluží alimenty?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu