Maminka.czPoradna Homeopatie

Čípek Viburcol – nevím, jestli zabírá

25. 5. 2010
Čípek Viburcol – nevím, jestli zabírá

Otázka

Dobrý den paní doktorko. Chtěla bych Vás poprosit o radu. Máme 10 měsíčního syna. Mám takový pocit, že mu rostou zoubky, protože je velmi neklidný, strašně slintá a všechno si stále strká do pusinky. Už asi 3 týdny mu dávám na noc Viburcol čípek, ale nevím, jestli mu moc zabírá. Přes den toho od malička moc nenaspí, ale je celkem hodným. Posledních asi 14 dní špatně spí i v noci. Večer usíná asi kolem 20h a to celkem rychle. Tak zhruba do 1-2h v noci spí pěkně,ale potom začne zničeho nic kňourat a tak nějak poplakávat. Nepomáhá ani když ho chovám, ani když si ho dáme k nám do postele. Není to tak, že by byl vzhůru, ale většinou u toho spí, ale nám to rve uši. Sem tam to vzbudí i starší dceru vedle v pokojíčku. Spával nám velmi špatně až do 8 měsíců, to jsem k němu vstávala i 10-15 x za noc a už jsem byla vyřízená, potom začal spávat velmi pěkně, budil se třeba jen 1-2 x za noc a teď zase tohle. Hlad v noci nemá, vypije si večer zhruba 240 ml mléka a potom pije až ráno. Můžete mi prosím poradit, co by mu třeba mohlo pomoci,aby zase lépe spal? Dávala jsem mu i asi měsíc Sedalii sirup,ale nemělo to žádný účinek. A ještě mám prosím jednu prosbu, co bych synovi mohla dávat na rýmu a kašel? Rýmu má v podobě hustých bílých hlenů a řekla bych, že jich má opravdu hodně, protože i když zakašle, tak sice odkašlavá, ale jde vidět, že mu to v tom krku velmi vadí. Jinak na průduškách ani nechrčí, ani nepíská, dýchá čistě. Moc moc děkuji za pomoc Zdenka

Odpověď

Dobrý den, maminko,

desetiměsíčnímu chlapečkovi bych doporučila na noc lék Chamomilla vulgaris30ch a Belladonna9ch - oba léky po pěti granulích rozpustit v trošce vody a podat dohromady rozpuštěné večer po lžičkách - jednu lžičku před usnutím, a další v době, kdy se vzbudí. Postupně se zlepšením léky vysazovat.

Na "bílou" a hutnou rýmu bych doporučila lék Kalii iodati9ch a Ipecacuanha9ch - oba léky 4x5granulí denně po dobu čtyř dnů až týdne. Věřím, že vše se postupně dobře srovná do optima. Přeji hezké jaro.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Mohlo by vás zajímat
Jak by vypadal svět podle dětských kresbiček? Takhle! Pobavte se s námi
Růstový spurt: období nenasytného kojence vás potká několikrát
Rodičovská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Otce svého dítěte neprozradím, říká Míša Maurerová
Povzdech znechucené matky: Jak utéct před rodičovskou soutěživostí?
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Syndrom náhlého úmrtí kojenců má zřejmě i biologickou příčinu
Předčasný porod: Nikdo na světe ho neumí zastavit, říká porodník

Horoskopy

Štír Pomalu vás opouští špatná nálada, která vás delší dobu obtěžovala. Všechno se dává do normálu, ale vy…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Patrik, Ella, Lev

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu