Maminka.czPoradna Homeopatie

Dcera mi v noci skoro nechce spát

1. 6. 2010
Dcera mi v noci skoro nechce spát

Otázka

Dobré ráno,měla bych na Vás dotaz.Mám skoro 7 měsíční dcerku a v noci mi nechce vůbec spát.Ze zdravotních důvodů jsem nemohla vůbec kojit takže je od začátku na sunaru,jiné mléko nám totiž nechtěla a ani nechce jíst.Přes den spává tak dvakrát dvě hodiny,někdy ani to ne ale v noci je většinou co půlhodiny vzhůru a kňourá až pláče,v poslední době ani nezabírá to že si ji vemu k sobě do postele.Od narození do 6 měsíce spinkala v zavinovačce,ale tu už tedka odmítá ale strašně sebou ze spaní hází a to jí budí.Jinak první 3 měsíce spala téměř celou noc ,budila se jen jednou na jídlo.Ale od té doby je to opravdu strašné:o(.Ted už přes den se snažím dodržovat jídelí režim,že k snídani mléko,ke svačině ovocnou přenídávku,k obědu zeleninovou a odpoledne ke svačině buď nějak´é ovoce nebo mléko,střídám to a pak k věčeři před spaním kaší většinou nemléčnou,že ji dělám ještě ze sunaru.A pak tedy v noci okolo půlnoci ji dávám ještě jednou jíst.Mockrát děkuji za odpověď.Dobiášová

Odpověď

Milá maminko,

Váš dotaz je složitý na odpověď - bylo by třeba napsat, jaké jste měla těhotenství, jaký porod, kolik dítě vážilo při narození a zda bylo porozeno v termínu. Jak váhově prospívá nyní, jaké má přírůstky?

Je zvláštní, že spinkala do tří měsíců dobře, a nyní ne. Vždy radím maminkám, že strava plná kojenecká je pětkrát denně, tak, jak hezky uvádíte. V noci se snažte nekrmit, dávat jen tekutinu - vodu, či zředěný čaj. Zajímala by mě teplota v místnosti, celková nálada dítěte. Paušálně bych poradila lék Calcarea carbonica9ch pět granulí na noc. Je možné také doporučit homeopatický sirup Sedalia tři mililitry večer /je doporučení od roka, v některých případech jako u Vás, můžeme použít již nyní/. Přeji zlepšení.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Matka si nechala na obličej udělat obří znaménko. Stejné, jako má syn
Co všechno může způsobit alkohol v těhotenství? Překvapí vás to!
Dítěti do ruky radši bublifuk než mobil
Čekáme dvojčata. Znamená více plodů i více komplikací?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu