Maminka.czPoradna Homeopatie

Dcera mi v noci skoro nechce spát

1. 6. 2010
Dcera mi v noci skoro nechce spát

Otázka

Dobré ráno,měla bych na Vás dotaz.Mám skoro 7 měsíční dcerku a v noci mi nechce vůbec spát.Ze zdravotních důvodů jsem nemohla vůbec kojit takže je od začátku na sunaru,jiné mléko nám totiž nechtěla a ani nechce jíst.Přes den spává tak dvakrát dvě hodiny,někdy ani to ne ale v noci je většinou co půlhodiny vzhůru a kňourá až pláče,v poslední době ani nezabírá to že si ji vemu k sobě do postele.Od narození do 6 měsíce spinkala v zavinovačce,ale tu už tedka odmítá ale strašně sebou ze spaní hází a to jí budí.Jinak první 3 měsíce spala téměř celou noc ,budila se jen jednou na jídlo.Ale od té doby je to opravdu strašné:o(.Ted už přes den se snažím dodržovat jídelí režim,že k snídani mléko,ke svačině ovocnou přenídávku,k obědu zeleninovou a odpoledne ke svačině buď nějak´é ovoce nebo mléko,střídám to a pak k věčeři před spaním kaší většinou nemléčnou,že ji dělám ještě ze sunaru.A pak tedy v noci okolo půlnoci ji dávám ještě jednou jíst.Mockrát děkuji za odpověď.Dobiášová

Odpověď

Milá maminko,

Váš dotaz je složitý na odpověď - bylo by třeba napsat, jaké jste měla těhotenství, jaký porod, kolik dítě vážilo při narození a zda bylo porozeno v termínu. Jak váhově prospívá nyní, jaké má přírůstky?

Je zvláštní, že spinkala do tří měsíců dobře, a nyní ne. Vždy radím maminkám, že strava plná kojenecká je pětkrát denně, tak, jak hezky uvádíte. V noci se snažte nekrmit, dávat jen tekutinu - vodu, či zředěný čaj. Zajímala by mě teplota v místnosti, celková nálada dítěte. Paušálně bych poradila lék Calcarea carbonica9ch pět granulí na noc. Je možné také doporučit homeopatický sirup Sedalia tři mililitry večer /je doporučení od roka, v některých případech jako u Vás, můžeme použít již nyní/. Přeji zlepšení.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Mohlo by vás zajímat
Školky, kde se nezavírá. Děti tam spí přes noc, rodiče musí pracovat
Šmajdání: Kdy a jak ho řešit? A má doma dítě chodit v bačkorách?
Babičky mají rozmazlovat, ale tchyně to opravdu přehání
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat

Horoskopy

Kozoroh Bude pro vás mimořádně těžké udržet si psychickou pohodu. Dokážete to, když se budete věnovat dál své…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Leopold, Leopoldina, LeopoldaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu