Maminka.czPoradna Homeopatie

Dcera po nočním jídle těžko usíná

18. 6. 2010
Dcera po nočním jídle těžko usíná

Otázka

Dobrý den paní doktorko,prosím Vás o radu pro moji 10 týdenní dceru. Jedná se o to, že v posledních dnech po nočním jídle hodně těžko usíná. Např. dnes jedla ve 2 v noci a usnula až okolo půl 4, hrozně se tam mlela a nemohla stále pořádně zabrat. Včera se vzbudila na jídlo v půl 12 a usnula až okolo půl 2. Musim říct, že předtím, když se najedla tak si říhla a spala třeba za půl hodinky,protože jsem ji ještě přebalovala.Tak nevím co jsem začla dělat špatně, když předtím to bylo v pohodě. Již před časem jsem se tu ptala na její usínání,jelikož po přendání do postýlky plakala a nemohla zabrat, poradila jste nám Borax 9ch, ale ten už delší dobu nedáváme, jelikož když se nají tak hned usne a už nepláče. Stane se tedy, že třeba po hodině se probudí a tváří se vyspala, tak jí dám právě Borax a cca tak do hodiny, hodiny a púl usne....to se samozřejmě zvládá lépe, protože ještě člověk kouká na televizi a není rozespalý.Ale jak říkám již tento lék nepodáváme, zvládá sama. Poradíte mi prosím nějaký lék na to usínání během noci po tom jídle? Děkuji Vám mnohokrát již předem za radu a velmi si cením Vaší práce. Hezký den Gábina

Odpověď

Dobrý den, maminko,

tak to jsem moc ráda, že Borax pomohl. Podstatné při nočním kojení je nechat dítě dobře odříhnout před, i po kojení - protože jakmile zůstává v žaludku přebytečný vzduch, tak dítě po nakrmení bolí bříško a je neklidné, nemůže spinkat. Přesto na plynatost a bolesti bříška bych pro malou doporučila lék China9ch - podávat pět granulí rozpuštěných na lžičce převařené kojenecké vody, a to vždy po nočním nakojení a dobrém odříhnutí. Věřím, že budete spokojeni.

V každém případě by si ale Vaše dítě mělo mezi šestým až osmým týdnem věku dělat noční pausu šest až osm hodin, nebudit se, a také nechtít kojit. Buďte si toho vědomi, malou nebuďte a pokud se vzbudí, zkuste poprvé dát dudlík, a pokud nezabere a neutiší se, tak teprve tehdy nakojte. Tak přeji vše dobré, ať jste zlepšeni.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Mohlo by vás zajímat
10 důvodů, proč se v noci stále budí. Není chyba na vaší straně?
To je ale bříško! Takhle vypadá těhotenství s trojčaty týden po týdnu
Od narození do puberty. Táta točil své děti každý týden. Výsledek je skvělý
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu

Horoskopy

Váhy Připravte se na krušné chvilky. Váš rival opustí svou vyčkávací taktiku a dá vám ultimátum s termínem,…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alžběta, Alžbeta, ElizabethRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu