Maminka.czPediatrie (poradna)

Dcera se začala v noci budit

5. 1. 2011
Dcera se začala v noci budit

Otázka

Krásný den pane doktore,prosím Vás o názor! Dceři je 15 měsíců a od pěti měsíců se začala často budit.Je narozená v 35tt a vážila 1810g,ale teď už má kolem 13kg.Přes den nedávno začala spinkat jen jednou Asi od 12-15h,večer usíná Kolem deváté,dřív rozhodně neusne a ráno vstává mezi 7-8hmyslím si,že je i dost unavená,ale začíná se budit kolem 23,někdy i dříve a do 1.00 hodiny se vzbudí i šestkrát,napije se a hned zase usne,ale do rána je to klidně desetkrát.Nejlépe spí mezi 3-5h,ale jinak není schopná spát dvěhodiny v kuse,když jí zkouším dát čaj nebo vodu,tak odmítá a brečí,dám mléko a je vše v pořádku.Za noc ho vypije přes půl litru,z toho při usínání asi 150ml a přes den na to jedno spinkání 120ml.Dávám jí Nutrilon.Už nevím co mám vyzkoušet,už byla i v jiné místnosti,v posteli v chladnu,jelikož přes zimu chce spinkat venku v kočárku,ale nic nepomohlo.Předem moc děkuji za radu.Jana

Odpověď

Dobrý den, podobný dotaz zde již byl. Přeposílám dotaz + odpověď na něj.

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore, mám jeden dotaz ohledně náhle se zhoršeného spánku naší dcery 17M. Je stále kojená a dosud jsem jí kojila i v noci, když se vzbudila (cca 2x za noc). Vím, že bych to již něměla dělat, protože je to pouze její zvyk, ale nechtěla jsem ji násilně připravovat o kontakt se mnou, když si ho žádala a mne to nijak neobtěžovalo (resp. jsem si již zvykla spát na etapy :-) Nyní se situace ale změnila. Cca před týdnem dcera absolvovala očkování a od té doby v noci nemůže spát, resp. se probudí, jdeme kojit a pak nemůže usnout, je vzhůru asi 1 hodinu, musíme být u ní - chovat nebo si s ní společně lehnout, ona si při tom nahlas povídá (má už zásobu cca 80 slov) a pak po té hodině usne (v náručí nebo společně s někým) a za 3 hodiny se vzbudí a vše se opakuje. Vůbec netušíme, co tuto změnu mohlo vyvolat, jinak je s ní vše při starém. V rodině také nenastal žádný stresor. Mohlo to zapříčinit očkování?? Co byste nám prosím poradil, jak dál??

Odpověď:

Očkování to nezpůsobilo. Je to dáno mělčím spánkem dítěte díky četnejším intenzivnějším zážitkům v průběhu bdění. Rozhodně nepřistupte na její noční ponocování. Tomuto dítěti již můžete vysvětlit, že maminka musí také spát, aby si s ní mohla ráno hrát, vařit ji a pod.. Kojení rozhodně odstraňte, při probuzení ji uklidněte ale nemluvte s ní a jděte si lehnout.

redakce

Témata: Pediatrie (poradna)

Mohlo by vás zajímat
Zavinovačka je skoro nutnost! Jak správně miminko zavinout?
Mé dítě má mongolskou skvrnu! Je to nebezpečné?
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Syn se narodil s jinou barvou pleti, než má jeho táta. Podezírali mě z nevěry
Starat se o dítě je mnohem těžší než vrcholově sportovat, tvrdí nová studie!
Rodičovské vychytávky. Co dospělí nevymyslí, aby měli klid od dětí?
Tři tipy, aby vás děti poslouchaly. Mluvte pozitivně a použijte humor
Upečte si měkké a voňavé perníčky. Dají se jíst hned po vyndání z trouby
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit

Horoskopy

Býk Partnery jako ponožky nestřídáte, ale zrovna se mezi nimi nemůžete rozhodnout. Je toho na vás moc.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Etela, Isabel

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu