Maminka.czPediatrie (poradna)

Dcera stále močí do kalhot

29. 4. 2010
Dcera stále močí do kalhot

Otázka

Dobrý den. Chtěla bych poprosit o radu. Dcera má 2,5 roku a stále močí do kalhot. Doma jí nedávam plenu, ven také né. Dáváme plínky jen na noc nebo na dlouhé výlety. Každý měsíc zhruhba 1-2 týdny (vcelku) krásně chodí na wc nebo nočník, který má stále k dispozici a počůraná není, ale zbytek měsíce má každou hodinu počůrané kaťata a klidně si v tom libuje. Nechce se ani převléknout, nebo venku si v tom klidně kráčí a vůbec jí to netrápí (narozdíl ode mne). Když jí řeknu "jdeme čůrat" (nebo se jen zeptám), tak prostestuje a křičí, že nechce a za 5 min. už je mokrá. Nevím, proč to nějaký týden zvládá a jiný zase ne. Dost mě to trápí, protože musí v září do školky a já do práce.

Co se týče kadění, tak to drží dokud jí nedám večer plínku a vykaká se až do pleny. Když to na ni přijde po obědě, tak jí posadím na wc, udělá jen malej bobek a zbytek zadržuje. Nevím tedy, jak dál postupovat, abychom to všechno do září ztihly vychytat :-\

Děkuji.

Odpověď

Již jsem na tuto otázku odpovídal několikrát. Musíte celý problém " zritualizovat". T.zn. vysazovat dítě ve stejný čas, stejný člověk na stejném místě na stejný nočník. Ale čas na uzrání těchto procedur má ještě minimálně rok.

Petr Karger

Témata: Pediatrie (poradna)

Mohlo by vás zajímat
Znáte srpnovou vyrážku? Silně svědí a mohou za ní sametky!
Děti nechtějí k prarodičům. Jsou moc přísní, stěžují si!
Dcera ve školce pořád pláče. Rodina mi to vyčítá
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu