Maminka.czPoradna Homeopatie

Dcera trpí na horní cesty dýchací

10. 6. 2010
Dcera trpí na horní cesty dýchací

Otázka

Dobrý den,paní doktorko-chtěla bych vás požádat o radu!mám 2 dcerky:starší má 6let-a trpí na horní cesty dýchací-stále angíny,průdušky(v roce 2009 měla 5x antibiotika)a tento rok duben,květen opět 2x angína!Bere léky i na štítnou žlázu Euthyrox50,při potížích na alergii má Aerius-a ted začala brát na posílení imunity Broncho-Vaxum!---mladší dcera má 2roky-ve 4.měsíci dostala zánět ledvin a od té doby trpí na časté záněty moč.cest-pořád antibiotika!ve stejném období,jak starší dcera-duben,květen-dostala angínu,zánět průdušek,píchání ouška a opět i nález v moči!!hrůza!!má i často bolavou pusinku-"popraskané koutky a pupínky kolem pusinky"!koupila jsem jim ještě sirup IMUNOGLUKAN.Můžete,PROSÍM,poradit-nějakou HOMEOPATICKOU LÉČBU????!!!PŘEDEM MOC DĚKUJI ZA ODPOVĚD A PŘEJI KRÁSNÝ DEN!DĚKUJI!Zdenka

Odpověď

Milá maminko,

cítím Vaší náhlost a potřebu jakkoli pomoci. Vaše problémy jsou ale velmi složité a dlouhodobé, obzvláště u mladší holčičky se jistě jedná o chronický způsob reakce a k léčení bude třeba jistě podrobné homeopatické vyšetření. Homeopatie hledí na opakování nemocí a recidiv podle určitého "klíče" - můžeme jakoby srovnat s akutní, nebo chronickou nemocí, ale vždy je brána v úvahu i genetická dispozice. Tak tedy rada pro starší holčičku: doporučuji denně ráno lék Sulfur iodati 9ch pět granulí, večer lék Silicea 9ch pět granulí a jednou týdně vycucat jednu tubu homeopatického Oscillococcinia. Tuto "čistící" therapii brát minimálně dva měsíce. Kdykoli se objeví akutní nemoc, hledat homeopatika pro tuto nemoc zvlášť. Doporučuji dle symptomů osobnostních určit konstituční lék.

U druhé holčičky to bude složitější, neboť opakované infekce močových cest jsou pro therapii závažnější. Doporučuji dávat ráno lék Berberis vulgaris9ch pět granulí a večer lék Nux vomica9ch taktéž pět granulí. Doporučuji nosodu E.coli, její předpis a dávkování by měl určit homeopatický lékař. Je také zcela na místě podávat lék reakčního způsobu. Držím palce pro zlepšení a Vaši trpělivost.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Mohlo by vás zajímat
Syndrom náhlého úmrtí kojenců má zřejmě i biologickou příčinu
Přiznání: S miminkem se nudím. Co s tím? Vyzkoušejte naše rady
Manžel začal hodně pít. Vadí mi, že to odnášejí děti. Co mám dělat?
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!
Jakub dceru rozmazluje, tak jsem to zakázala, říká Agáta Prachařová
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Děti mají náš smysl pro humor, takový drsnější, říká Aňa Geislerová
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Otce svého dítěte neprozradím, říká Míša Maurerová

Horoskopy

Panna V práci získáváte opět pevnou půdu pod nohama a je to na vás znát. Už se nebojíte zbytečných a planých…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Oldřich, Otokar, Žitomír

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu