Maminka.czLaktační poradenství

Dítě nechce sát mléko

4. 3. 2010
Dítě nechce sát mléko

Otázka

Dobrý den, prosím Vás o radu. Mám 6 týdenní holčičku. Na porodní sále měla problémy s přisátím. Pak se nám to sice podařilo, ale nejraději by byla pouze přisátá, ale vůbec se jí nechce tahat. Polyká max 3 minuty, když mlíčko teče lehčeji a pak už jenom dudlá a usíná u toho. Snažím se ji všemi způsoby budit. Střídat prsa třeba po čtyřech minutách, dávat ji odříhnout, měnit polohy. Jedno kojení nám trvá skoro ¾ hodiny a stejně si vypije tak 70 ml. V noci je to lepší, prsa jsou více nalitá, tak vypije někdy i 140 ml. Pak jí dokrmuji stříkačkou svým mlíčkem tak asi 30 -40 ml víc nechce, které jsem po každém kojení odstříkávala el. odsavačkou, ale už mě tak bolí bradavky, že ji začínám přikrmovat Nutrilonem. Dcera přes den vydrží max 2,5 hodiny a pak už je neklidná, pláče a hledá, kde by se přisála. V noci jí dvakrát. Dudlík jsem jí prozatím nedávala. Před třemi dny jsem jí zkusila nabídnout lahvičku, už ze zoufalosti. Porodní váha byla 3050 g, při odchodu z porodnice 2960 g a v pěti týdnech 3.580g. Denně vypiji min 3 l, čaj, čaj na kojení, odvar z fenyklu anýzu a kmínu a hodně piji meltu. Jedla jsem i homeopatika. Prsa mám nalité max v noci, ale přes den vůbec necítím, že by se nalívaly. Ještě se mi nestalo, že by se dcera pustila bradavku, že by byla najezená.

Nejvíc mně mrzí to, že ji musím dokrmit přesně tou dávkou, kterou následně odsaji. Přijde mi, že mi to mléko teče velmi ztěžka i když prsa před kojením trochu promasíruji i někdy i nahřívám ve sprše. Už jsem z toho dost nešťastná, je to moje druhá dcera a s tou první to bylo ještě horší. Myslíte, že mám ještě vydržet nebo to vzdát? Hrozně moc bych chtěla dokázat plně kojit, ale myslím, že už jsem vyzkoušela snad úplně všechno, pro to, aby to fungovala jak má. Je to pro mě velice vyčerpávající Předem děkuji za odpověď. Erika

Odpověď

Dobrý den Eriko,

děkuji Vám za dotaz. Moc Vás obdivuji, děláte opravdu, co můžete. Jste šikulka!!! Bylo by fajn, kdybyste ve Vašem případě kojila alepsoň v noci. I přes den vždy dceru přiložte k oběma prsům, poté jí teprve dokrmte. Prsa nahřejte teplou plínou nebo ve sprše. Zkuste ještě vydržet!!! Bude super, když docílíte kojení v noci. Držím moc palce a věřím, že se Vám to povede.

Lucka

Lucie Marková


Témata: Laktační poradenství

Související dotazy
Hledáte zdravý olej? Vyzkoušejte kanolový
Na festivalu Restart s Dietou to žije. Přijďte jej navštívit i v neděli
Co vařit o víkendu? Potěšte své tělo odlehčeným jídelníčkem
Bylinná napářka vám pomůže před porodem uvolnit porodní cesty

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu