Maminka.czLaktační poradenství

Dítě nemá sací reflex

27. 12. 2010
Dítě nemá sací reflex

Otázka

Zdravím, mám problém oledně kojení. Můj 5-ti denní syn měl po porodu novorozeneckou žloutenku a z toho důvodu prý byl línější a tak nechtěl moc sát z prsou. V porodnici jsem tedy musela dokrmovat. Chci se zeptat jestli toto mělo vliv na vývoj sacího reflexu. Nyní jsem doma a malého jsem zkoušela nakojit a nechce se stále přisát(trvá delší dobu než se přisaje a vypije cca 5ml) a tak jsem opět musela dokrmit tentokrát z lahve. Pomohlo by nám v kojení zakoupení kojícího kloboučku? A jak poznám jakou velikost si mám zakoupit? A jak poznám že mám pro malého dostatek mléka? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, děkuji Vám za dotaz, Určitě kojení nevzdávejte, stále syna k oběma prům každé kojení přikládejte, tím podpoříte tvorbu mléka. Jinak, co se týká lahvičky, tak by bylo dobré, abyste používali takovou, ze které mu mléko neteče rchle, jakmile syn zjistí, že krmení z lahve je snadnější než kojení, tak prs bude odmítat. Jinak zda máte dostatek mléka poznáte tak, že po kojení ještě z prsu něco málo odstříkáte a syn je spokojený a nadalší kojení se probudí cca po 3 hod.

Kloboučky s množstvím mléka a lepší sání nesouvií, teda pokud nemáte vpáčené bradavky, takže ty bych Vám zatím nedoporučovala.

Lucka

Lucie Marková

Témata: Laktační poradenství

Související dotazy
Při kojení se laskavě zakryjte. Tahle vtipná máma to vyřešila po svém
Na jaký prázdninový zážitek s dětmi nikdy nezapomenete?
Máte už novou Maminku s dárkem? Objednejte si ji přes SMS
Herečky Kristýna Leichtová a Marie Doležalová porodily. Obě mají holčičku

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu