Maminka.czLaktační poradenství

Dítě se v noci budí

11. 11. 2010
Dítě se v noci budí

Otázka

Dobrý den, paní Marková.

Prosím o radu. Máme 8měsíční holčičku, stále plně kojenou. V 6,5 měsících jsem dávala asi 10 dní příkrm, protože v noci vstávala třeba po půl hodině... Jedla to 3 dny v pohodě, pak asi týden stále méně až jsem přestala úplně. Pak jsem to asi ještě 3x zkusila v průběhu měsíce a to začala zvracet, vždy tak hodinu po příkrmu, někdy i dvě tři hodiny, probudilo jí to... teď stále kojím.

Malá se však budí v noci klidně každou hodinu. Někdy zabere dudlík, ale to spíš vyjímečně. Prosím, poraďte, co by zabralo, aby nevyžadovala jíst tak často? Je to docela náročné a hlavně - nemám pocit, že by to bylo kvůli zubům nebo vysloveně z hladu.. spíš si ze mě dělá dudlík. Dodám, že je zcela zdravá, neočkovaná, porod hladký, úžasně klidné hodné mimi přes den, naučili jsme jí usínat samotnou, takže usne krásně, i přes den, ale v noci se budí a vyžaduje jíst, resp. neumí usnout jinak než po nakojení. Četla jsem, že by ji v tomto věku měla stačit lžička čaje a měla by spát dál, to však nezabírá, naštve jí to a bečí... prý je možné je nechat vybrečet, něco jako při usínání. To se mi zdá v noci drastické a hlavně netuším, v jakých intervalech k ní chodit... To si neumím představit.

Moc děkuji za radu.o) O:-)

Přeji pěkné dny. Hanka.

Odpověď

Dobrý den Hanko, děkuji Vám za dotaz. To, co popisujete je zcela běžné. Zvláště kojené děti vyžadují "tuto" pozornost v noci. Obávám se, že na to zaručený recept neexistuje nebo jej neznám. Jde jen o Vás, zda to vydržíte! Byla by škoda ale kojení ukončit. Dále bych zkoušela dudlík, pak mě napdlo, co když k holčičce vstane v noci tatínek? Nebylo by to lepší?

Lucka

Lucie Marková

Témata: Laktační poradenství

Související dotazy
Tahle máma má pět dětí a jejich focení si užívá. Je to vidět!
Sedm nepříjemných věcí, které vás mohou v těhotenství překvapit!
Pitný režim je základ. Zabránit dehydrataci pomohou i některá jídla
Kolik kroužků je pro batolata a děti ve školce tak akorát?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu