Maminka.czPoradna Homeopatie

Dítě se v noci budí

10. 11. 2010
Dítě se v noci budí

Otázka

Dobrý den paní doktorko,

nejprve bych Vam chtěla moc poděkovat za radu ohledně novorozené Haničky, když byla nastydlá. Dobře jste nám poradila a nemoc hnedka zmizela. Doteď to bylo spokojene, usměvavé miminko, které se budilo jednou za noc. V šesti měsících jsme začaly s příkrmy a vše stále v pořádku, v noci spala, problémy s bříškem neměla. Po cca 7 dnech příkrmů šla na očkování Hexa vakcínou. Její první očkování vůbec. Měla pak zvýšenou teplotu. Po asi 10-14 dnech začaly problémy v noci. Budí se co hodinu, pít nechce, ale asi jí bolí bříško. Budí jí to ze spaní, tak křičí. Vyprdět jí to nejde. Předtím nebyl nikdy problém, jedla jsem čočku, zelí, prostě cokoliv. V klubíčku nosit nechce, je jí to nepříjemné, masáže bříška nepomáhají. Propíná se do luku. Přes den občas špatně pije (např. se napije ráno v pět a do jedné je v pohodě), podle mě z důvodu bolesti bříška, ale navenek si nijak nestěžuje, jen prso odmítá, nepláče. Zuby jí nerostou. Trvá to už asi 7 neděl. Jsem nevyspalá a už si nevím rady.

ještě mě napadlo připsat nějaké detaily k předchozímu dotazu. Hanička kaká tak jednou za tři dny, to dříve nebývalo, a jsou to stále klasická vajíčka, ještě toho tolik nesní. K jídlu dávám především mrkev a k tomu např. brokolici, kapustu, zelí. Od narození má alergii na mléko a mléčné výrobky a propolis v mateřském mléce. Tak snad už je to vše.

Poradíte? Předem děkuji. Eva

Odpověď

Dobrý den, Evičko,

děkuji za ocenění mé práce, moc mě to těší a je inspirací pro další práci. Pokud se zamýšlím nad nynějším stavem, chápu ho komplexně a myslím, že bychom měly nejdříve připustit spojitost s očkováním. Doporučím tedy po sedm dní homeopaticky Phosphorus9ch tři granule ráno, a večer Thuya occidentalis9ch - taktéž tři granule. Předpokládala bych, že se malá ztiší. Zkuste přechodně jen kojit, kaši na noc připravujte do vody - nemléčnou, a zkuste neplnou dávku - třeba "poloviční" - /tj. doporučený počet odměrek poloviční" do daného množství vody. Na noc bych připravila pět granulí léku Colocyntis5ch do dvaceti mililitrů vody - a pokud se malá v noci vzbudí, podala bych jednu lžičku tohoto roztoku. Uvidíme do dvou týdnů, jak se situace změní. Držím palce a přeji lepší noce.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie
Související dotazy
Chodí k vašim dětem zoubková víla? Děti milují fantazii a imaginaci
Víme, proč kluci obvykle komunikují hůře než holčičky
Jak přežít zimní chmury? Tipy, které vás z toho dostanou
Syn má jinou barvu kůže než táta. Podezírali mě z nevěry

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu