Maminka.czPoradna Homeopatie

Dítě se začalo budit ze spaní až 5x za noc

22. 2. 2010
Dítě se začalo budit ze spaní až 5x za noc

Otázka

Dobrý večer paní doktorko. Děkuji moc za odpověď. Psala jsem, že náš skoro 11ti měsíční chlapeček v noci tak 5x vstava. Přikládám dotaz, co jsem posílala, ať vítě o co šlo a ještě píšu doplňující informace, na které jste se ptala v odpovědi. Dobrý den paní doktorko. Máme 10,5 měsíčního syna. Do šestého měsíce jsme neměli problém se spaním. Přes den spal dopoledné 4-5 hodin, odpoledne ještě tak 2 hodinky a v noci se budil na kojení jen 2x. Pak nastal nějaký zlom a prcek se začal budit tak 5x. Stále kojíme. Jen oběd má normální stravu a občas má k odpolední svačince jogurt nebo přesnidávku. Spát chodíme od narození kolem sedmé hodiny. S tím problém není. Usíná sám. Ovšem kolem desáte večer začne plakat. Někdy je to i dřív. Pokud ho nakojím, usíná dál. Někdy stačí jen pochovat. Celkem je vzhůru tak 5 až 6x za noc. S tím že, třeba v jednu v noci si chce hrát. Držím ho v posteli, do pokojíčku nejdeme, takže si skáče po posteli a hodně hlasitě vykládá. Už nevím, co s ním. Přes den mi spí od 10 - 13.00 a odpoledne chodí většinou kolem 16.00 do 17.30. a v 19.00 - 19.30 chodí spát. Zkoušela jsem ho nedávat už odpoledne, ale výsledek je pořád stejně. V noci se budí stále. Prosím poraďte mi, co s ním.

Sušené mléko ještě nedostal. Zkoušeli jsme pouze kašičky na noc od hamé. Ty mu moc nejedou. Jinak váží skoro 11 kg a měří 72cm. Takže myslím, že prospívá dobře. Myslíte, že s tím spaním přes den bude lepší tak 2 hodiny dopoledne a hodinu odpoledne. Nebo ho mám nechat spát dopoledne i 4 hodiny a pak už ho nedávat? On vydrží dopoledne spát i do půl třetí a v 5 by šel klidně zase spát. Děkuji moc za rady. Markéta

Odpověď

Dobrý den, maminko,

přečetla jsem si oba Vaše dotazy - v podstatě platí to, co jsem řekla v první odpovědi - co se týče času, skutečně malého dávejte méně přes den spinkat. Strava je v pořádku, zcela jistě nemá v noci hlad, není dobře ho kojit, maximálně nabídnout vodu. Homeopaticky podejte skutečně Aconitum, myslím si, že by byl ale velice vhodný sirus Sedalia - pět mililitrů na noc po koupání. Neměl by se budit, neměl by mít hlad - a pokud se stane to, že se vzbudí, buďte zásadoví, trpěliví a nechoďte k němu - za čas to pochopí, uchlácholí se a nebude vyžadovat Vaši pozornost. Hodně štěstí a úspěchu přeji.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Otoky v těhotenství: Kdy za ně nemůže jen vedro a proč jsou nebezpečné?
Desatero dokonalého táty. Tohle dělejte, a děti vás budou milovat
Máma si mě nárokuje. A mému partnerovi vyčítá, že jí krade dceru
Za podrážděné oči z bazénu nemůže tak úplně chlor. Co tedy?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu