Maminka.czPediatrie (poradna)

Do kdy se doporučuje pití HA mlék?

11. 8. 2010
Do kdy se doporučuje pití HA mlék?

Otázka

Dobrý den pane doktore, mohl byste mi, prosím, napsat Váš názor na mé 3 dotazy:

1. do kdy doporučujete pití HA mlék ( mé dceři je 10 týdnů) - manžel je alergik. Dcera je plně na umělém mléku od 6 týdnů.

2. s manželem trpíme na opary již od dětství. V těhotenství jsem ho neměla, ale asi před 14 dny se mi udělal malý na rtu. Dceru jsem nepusinkovala a zatím to vypadá, že ho ode mě nechytla. Mám z oparu u ní velký strach, protože bohužel v mém okolí je holčička, která ho prodělala v 1 měsíci a ve 4 měsících dostala velké horečky a proběhl u ní herpesinový zánět mozku a je mentálně i fyzicky postižená. Jaké by u takto malého dítěte byly příznaky případného nakažení oparem, abychom něco nezanedbali.

3. Na ramínku po naočkování proti tuberkulóze má pořád jen pod kůží malou bouličku, která nehnisá. Prý může dojít ve 3 měsících k naočkování hexou a pneumokokem pokud očkování vyhnisá a zahojí se. Doporučujete nám tedy počkat než to samo vyhnisá nebo to neni nutné. Pokud bude pořád jen boulička pod kůží mám ji nechat za 2 týdny naočkovat?

Velice děkuji za odpovědi

Odpověď

1/ co nejdéle, alespoň do 2 let 2/ stejné jako u dospělého, pokud by nedošlo ke komplikacím- především zánětu mzkových blan. Tam je situace podstatně vážbější - vysoké teploty, křeče, zvracení, bezvědomí.3/ Ramínkou musí být před dalším očkováním zahojené. O tom , zda očkovat či nikoliv musí rozhodnout vaše lékařka. nemusí se všal spěchat.

Petr Karger


Témata: Pediatrie (poradna)

Související dotazy
Mladý pár vyměnil hypotéku za pojízdný mini domek, který musíte vidět
Dílnička: Vyrobte si bylinkový kornoutek do květináče
Nejlepší start pro kojení? Nebojte se miminko budit
Nesestouplá varlátka: Problém, který se nevyplácí podceňovat

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu