Maminka.czPoradna Homeopatie

Doplnění informací

30. 3. 2011
Doplnění informací

Otázka

Dobrý večer, paní doktorko. Předem děkuji za radu ohledně volby homeopatika pro dcerku (problém s vyprazdňováním), částečně pomohly a věřím, že po doplnění informací pro nás najdete ty pravé, po kterých naše problémy vymizí zcela.

Doplňující informace: těhotenství probíhalo po fyzické stránce bez komplikací, po psychické stránce stresorem v 8. týdnu gravidity státnice a ve 38. týdnu mého otce odvezli do nemocnice ve velmi vážném zdravotním stavu, vypadalo to s ním velmi špatně, takže jsem nespala, celé dny a noci jsem probrečela a trápila se, toto trvalo týden, poté jsem byla hospitalizována s teplotami a akutní bronchitidou a porod se nato indukoval pro suspektní ctg (snížená bazální frekvence, ASP okolo 95-100/min). Porod, byť indukovan, probíhal fyziologicky, spontánně záhlavím, po porodu dcerka bez komplikací. Na umělé stravě je proto, že po porodu jsem byla od ní odloučena na 3 dny (během porodu se mi vysely opary od nosu až po bradu, tak vzhledem k tomu mi dceru nosili jen na kojení, ale až od 3. dne, do té doby dokrmovali), doma spavá, nešla probudit, špatně se přisávala, odstříkané mm nechtěla ani z flašky a já jsem to nějak psychicky nedala :-( Proto jsme se s pediatričkou dohodly na přechod na umělou stravu. Jinak nyní prospívá dobře.

Snad jsem Vám napsala vše potřebné, pokud byste potřebovala ještě nějaké info, ráda zodpovím.

Ještě bych Vás chtěla poprosit, zda byste mi nemohla poradit ještě i se spaním. Dcerka špatně spí, dá se říct, že přes den skoro vůbec, nepočítám-li nějaké deseti až patnáctiminutovky. Je ale unavená, nevrlá, ale nejde jí usnout, jako by ji z toho spánku něco rušilo. Vždycky zadříme, a najednou sebou trhne, vyvalí oči a je po spánku.

Za Vaše cenné rady moc děkuji. Přeji příjemný den, s pozdravem Hanka.

Odpověď

Dobrý den, Haničko,

ano, to je velmi dobré a zásadní potvrzení léků. Důležitá je anamnesa - předchorobí, a charakteristika nynějšího stavu. Vybrala jsem tyto homeopatické léky: Ignatia amara9ch pět granulí každý večer, druhým lékem Opium9ch - dvakrát denně pět granulí po dobu nejméně měsíce. Jednou týdně vždy v neděli bych podala lék Magnesia carbonika15ch deset granulí. Věřím, že postupně se zdravotní stav zlepší a potíže ustoupí. Držím palce a přeji úspěch. Hezké jarní dny.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Jak uchovávat mateřské mléko? Poradíme, na co si dát pozor
Také řešíte, kam s dětmi o prázdninách? Tohle se osvědčilo nám
Bojíte se rádi? Vydejte se na místa plná záhad a tajemných pověstí!
Co cítí děti, když se vztekají? Naučte je mít emoce pod kontrolou

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu