Maminka.czPoradna Homeopatie

Ekzém, zácpa, zoubky, noční buzení, vztekání a jiné věci

30. 7. 2011
Ekzém, zácpa, zoubky, noční buzení, vztekání a jiné věci

Otázka

Vážená paní, doktorko,

mockrát Vám děkuji za Vaše cenné rady k nezaplacení. Měla bych na Vás dotaz. Mám sedmiměsíčního syna a začíná se mu rozšiřovat ekzém po těle. Nejprve tak ve dvou měsících to měl za ouškami a u prstů na noze, to se vytratilo po používání takové hnědé masti - bohužel na ní není uvedeno složení ( od dětské lékařky). Nyní se však ekzém začíná rozšiřovat. Nejhorší ho má na nožičče pod kolínkem a blízko loketní jamky, tyto plošky jsou zarudlé a suché se šupinkami. Dále má ještě suché, bledé, hrubé plošky různě po končetinách a na trupu.

Dalším problémem je zácpa, často se stane, že chodívá za několik dní a někdy i za týden, stolice je pak suchá a velmi tvrdá. Malého ještě kojím, začali jsem s příkrmy, ale problém s vyprazdňováním měl i při plném kojení. Jiné tekutiny než mléko z prsu odmítá. Od malička ho trápí meteorismus a mnohokrát kvůli bříšku pláče. Nyní se přidal problém s prořezáváním zoubků, je bez teploty, ale hodně pláče.

Jinak konstitučně je to zavázané miminko, narodil se s 4300g, nyní má okolo 9kg a 75 cm. Je to velký jedlík a hodně se potí. Pokud ho nic netrápí, je veselý smíšek a hodně živé a aktivní dítě. Hodně ale vyžaduje maminku a v noci časté kojení. Jinak je ale netrpělivý a vzteklý, většinou místo breku začne okamžitě křičet.

Doufám, že jsem vypsala dostatečné informace potřebné k diagnostice a byla bych Vám hrozně moc vděčná za radu, jakou homeopatii používat. Předem MOCKRÁT děkuji, zdraví Vás Šárka V.

Odpověď

Dobrý den, maminko,

oh!, sešlo se Vám několik problémů, které zdánlivě spolu nesouvisí, ale opak je pravdou.

Začala bych kojením, stravou - která v oblasti tlustého střeva podporuje správnou imunitu. Skutečně je pravda, že zásadní vliv na vzhled kůže dítěte má strava - ano - kojení je nejlepším, co můžeme pro dítě udělat. Ale při vzniku ekzemu, a navíc atopického, který jisvě Váš syn má, je třeba, aby stravu bez alergenů dodržovala maminka. Zácpa a nadýmání dítěte s tím také souvisí. Proto bych navrhla tento výběr homeopatik - každý den Nux vomica9ch 2x5 granulí, jednou za dva týdny lék Calcarea carbonika30ch deset granulí, a dvakrát týdně středa, sobota/ lék Graphites15ch pět granulí na noc. Zajistíme tím kůži, zácpu, meteorismus, povahu dítěte s jeho charakteristikami. Opětně je potřeba trvalou péči lékaře homeopata, který posoudí, co v dané chvíli je nejdůležitější řešit. Nyní navržené léky bych podávala nejméně tři měsíce. Tak držím palce a přeji zlepšení. Budk

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Jak uchovávat mateřské mléko? Poradíme, na co si dát pozor
Také řešíte, kam s dětmi o prázdninách? Tohle se osvědčilo nám
Bojíte se rádi? Vydejte se na místa plná záhad a tajemných pověstí!
Co cítí děti, když se vztekají? Naučte je mít emoce pod kontrolou

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu