Maminka.czPediatrie (poradna)

Hemeroidy u 18letého chlapce

9. 11. 2010
Hemeroidy u 18letého chlapce

Otázka

Dobrý den pane doktore,

mám takový dotaz, ale již na velkého 18 letého syna. V 9 letech měl problémy s konečníkem (měl krev na papíře po stolici), navštívili jsme chirurga, ten sdělil, že má drobnou řitní trhlinu a zřejmě již počínající hemoroidální uzlík, dostal čípky a doporučení snažit se o pravidelnou formovanou stolici. Postupně se problém zklidnil, občas mi řekl, že ho bolí zadeček, takže jsme ho namazali (zjistili jsme, že mu vyhovuje gel z dubové kůry, po tomto se mu vždy ulevilo), to už ale říkal, že ho to jenom bolí či pálí, že krev nemá. Ale od takových 16 let pokud jsem se ho náhodně zeptala, zda již nemá problém s krví po stolici, mi vždy odpovídá, že ne a je vidět, že o tomto nechce mluvit. Myslíte si, že se vše mohlo tak zklidnit, že již žádný problém mít nemusí, nebo se o tom bude odmítat mluvit, pak mám ale obavy, aby nemohlo dojít k nějakému vážnému zdravotnímu problému. Jinak, co jsem vypozorovala (přes týden je na internátě), mívá stolici 1x nebo 2x denně a hodně často chodí na stolici večer přes spaním, na to si asi zvykl na internátě, nevím, jestli je to není špatný zvyk.

Ještě bych se také zeptala, druhý syn 16 let chodí občas (třeba 2x do měsíce) na stolici v noci, např. ve 3 hodiny ráno, vzbudí se, dojde si na stolici a jde zase spát, není to nějaká porucha ve vyprazdňování, či je to normální fyziologický jev, se kterým se rozhodně nemusím znepokojovat.

Děkuji za odpovědi

Odpověď

Nemusíte mít obavy. Syn je určitě v pořádku, krev vestolici každého vyděsí a určitě by vyhledal pomoc. Systém vyprazdňování je mnohdy u lidí bizardní a tak ani v této otázce nemusíte mít strach. Vše bude v pořádku.

Petr Karger

Témata: Pediatrie (poradna)

Související dotazy
Tahle máma má pět dětí a jejich focení si užívá. Je to vidět!
Sedm nepříjemných věcí, které vás mohou v těhotenství překvapit!
Pitný režim je základ. Zabránit dehydrataci pomohou i některá jídla
Kolik kroužků je pro batolata a děti ve školce tak akorát?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu