Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatická léčba nechutenství

15. 5. 2010
Homeopatická léčba nechutenství

Otázka

Vážená paní doktorko,

moc děkuji za Vaši radu ohledně očiček. Bereme necelý týden Chamomilu, Arnicu a Aconitum Nap. a zdá se, že se oči opravdu lepší, díky! Ráda bych Vás znova poprosila o radu pro mého ročního syna. Do půl roku, byl plně kojen a pak začalo trápení s příkrmy. Velice špatně jí, jídlo odmítá, fňuká už pri posazení do jídelní židličky. Cca 2 měsíce zpátky se docela rozjedl, ale měsíc zpět začal příkrmy odmítat úplně, toleruje jen částečně večerní kaši. Myslím, že za poslední 2 měsíce si nic nepřibral, má v roce cca 8,7 kg. Rostou mu teď i zoubky, což může mít vliv, nicméně je teď "samé žebro", což mě znepokojuje. Jinak stále kojím a vzhledem k jeho nechutenství nemám odvahu mu prso vzít. Existují nějaká homeopatika pro zlepšení chuti k jídlu? Mohla bych případně tato homeopatika přidat k těm, co teď bereme na očička? Děkuji moc za Vaši radu a za skvělou poradnu. Jana

Odpověď

Milá maminko,

díky za ocenění mé práce, i pro mě je homeopatie výzvou a nadějí, přesto je někdy složité pro nedostatek informací virtuálně poradit.

Pro podporu chuti k jídlu při malé váze dítěte, při dlouhodobém kojení, při nechutenství a odmítání příkrmů apod. bych doporučila lék China9ch dvakrát pět granulí denně dlouhodobě - představuju si nejméně šest týdnů až tři měsíce. Pokud se očičko zhojí, začala bych ho podávat. /v podstatě nic by nebránilo lék brát souběžně s předchozími, které uvádíte na očičko/. Pro zásadní zlepšení zdravotního stavu všeoběcně by pro malého bylo dobré určit jeho lék tzv. konstituční. Tak držím palce při zlepšování a přeji hodně trpělivosti.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Dojemný příběh: Týraný pes se bojí všech kromě malého chlapce
Bolest zad v těhotenství? Tyhle rady vám konečně pomohou!
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Problémy se spánkem má třetina dětí. Chce to režim, říká odborník

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu