Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatická léčba špatného spánku

14. 5. 2010
Homeopatická léčba špatného spánku

Otázka

Dobrý den paní doktorko,dnes když jsem nemohla uspat naši 5 týdenní dceru a držel ji manžel na ruce jsem hledala a já hledala na netu, jaká homeopatika bych jí mohla podat narazila jsem náhodou na Vaši poradnu. Ta mě natolik zaujala,že jsem sse rozhodla požádat Vás o radu. Jak jsem se zmínila na Sofince je 5 týdnů.Toto pondělí jsme byli nuceni navštívit dětskou pohotovost, protože Sofča proplakala celý víkend, já nic nenaspala a v pondělí proběhlo to samé. Vždy nachvilku usla v náručí a vždy, když jsme ji chtěli přendat do postýlky tak se vzbudila, začala plakat,kroutit se, napínat ruce a nohy. To se postupně zvyšovalo a já už byla bezmocná, měla jsem strach, že by to mohla být kýla nebo třeba něco se střeval¨ma. Četla jsem na netu, že to asi nejspíš bude kolika, tak jsem jí koupila probiotické kapky, k tomu mažem pupíkem, jíme Sab Simplex aj.Bohužel to nepřestávalo tak jsme s manželem jeli. Pani doktorka ji dokonale prohlédla a konstatovala koliku s tím, že nám poradila homeopatika Chamomilla vulgaris9Ch a nebo Colocynthis 10 kuliček rozpustit v deci vody a podávat lžičkou vždy při záchvatu.V lékárně jsme večer sehnali Chamomilla vulgaris, ty druhé neměli. Léky podáváme a musím říci, že je celkem klid, ale dnes a teda i v minulých dnech se stalo, že i když je malá po jídle,u kterého usíná,tak po přendání do postýlky se vzbudí a nemůže zabrat, ať děláme co děláme. Samozřejmě to přechází v pláč, jelikož je už pak i ona protivná. Prosím o radu, je možné, že toto špatné usínání mohli prohloubit ty homeopatika? Ale jak říkám špatně zabírala už před podáním léků. Je na umělé stravě a pravda zezačátku měla problémy s prdíkama a kakáním. Prosím jak dlouho se můžou léky na koliku brát a můžete mi něco poradit na to usínání. Navíc se zeptám zda existují nějaké léky na bolest ucha, to vzalo prozměnu dnes mne. Děkuji mnohokrát a moc se omlouvám za takový román, ale chtěla jsem, aby jste měla co nejvíce informací. Snad se nebude zlobit. Hezký den Gabi

Odpověď

Dobrý den, maminko,

je velmi nepříjemné, že už nekojíte, protože změna na umělou výživu může působit tyto potíže. Léky na koliku - chamomila a colocyntis - jsou velmi výborně řečeny - můžete je používat po celou dobu potíží - klidně měsíc, dva - jak je třeba. V dávkování, tak jak jste zvyklí.

Lék pro přemístění dítěte do postýlky bych doporučila Borax 9ch - vždy pět granulí každý večer před spinkáním - rozpustit v troše převařené kojenecké vody - a podat lžičkou. Je to lék, který právě dáváme dětem, jež se při ukládání do postýlky budí.

Na bolest Vašeho ucha existuje nepřeberné množství léků - skutečně je velmi naivní si myslet, že mohu odpovědět na takto vedený dotaz. Jistě se časem zlepšíte, a pro dobré nalezení individuelního léku poskytnete více informací, které jsou nezbytně potřeba. Přeji hezké dny.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Bylinná napářka vám pomůže před porodem uvolnit porodní cesty
Zítra si nenechte ujít festival Restart s Dietou. Můžete vyhrát i kávovar
Na příznaky chřipky neplatí jen klid a nohy v teple
Naučte děti relaxovat. Meditace je zdravý nástroj v nezdravé době

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu