Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatie a opakovaný suchý kašel

30. 3. 2010
Homeopatie a opakovaný suchý kašel

Otázka

Dobrý den paní doktorko,

ráda bych vás poprosila o radu. Náš 3,5 letý syn má trpí na taková ta malá nachlazení ze školky. Většinou to není nic vážného, začíná to vždy vodnatou rýmou, pokračuje bolestí v krku a chrapotem. To vše trvá 2 - 3 dny. Když už to vypadá , že je fit, začne v noci strašně kašlat. Usne bez problémů, kašel začne tak okolo jedné hodiny. Rozkašle se a nepomůže nic. Pak si už začne stěžovat, že ho to bolí. Občas je v tom kašli slyšet lehké vykašlání, ale jde spíše o urputný suchý kašel, jako by ho v krčku pořád něco dráždilo. Pomůže pouze vstát a pak se kašel zmírní ovšem nepřestane úplně. Situace se opět zhorší pokud dám malého po obědě spát. Už si nevím rady, nechci malému dávat stále nějaké léky na kašel, které , zdá se mi ani moc nepomáhají. U paní doktorky je nález vždy stejný - vše čisté.

Většinou toto probíhá bez teplot. Podáváme dlouhodobě preventivně oscilococcinum 1x týdně, při tomto nachlazení ho podávám ráno a večer 3 dny. Můžete mi poradit nějaká homeopatika, která by malému pomohla? Budu vám moc vděčná, předem děkuji za radu a přeji pěknýden. Kateřina

Odpověď

Dobrý den, Kateřino,

dětský kolektiv je rizikové prostředí pro malé děti, které nemají zralou imunitu, mají malé anatomické poměry na orl cestách a vše se rychle prostorem šíří /od ouška blízko ke hlasivkách, mandlím aj./ a skutečně jsou ve styku s infekty. Preventivně doporučuji jednou týdně oscilococcinium, při nemoci častější podání je správně, dále při prvním projevu rýmy a "hlasivkách" Homeovox - dvě tablety každou hodinu, doporučuji laktobacilus acidophilus jednu tbl denně, nezahleňovací stravu /bez kravské bílkoviny, citrusu, kiwi, vajec, bílé pšeničné mouky/. Na noční zhoršený kašel, který popisujete Drozera 30ch pět granulí na noc, nebo v noci při probuzení a opakovat co pět minut do úplného zlepšení stavu. Toto schema dodržovat v akutním stavu tři, čtyři dny. Držím palce a přeji zlepšení.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Bojíte se rádi? Vydejte se na místa plná záhad a tajemných pověstí!
Co cítí děti, když se vztekají? Naučte je mít emoce pod kontrolou
Co všechno byste měla vyzkoušet, než se rozhodnete pro umělé oplodnění?
Nesměla jsem se citově vázat, po porodu přišla deprese, říká náhradní matka

Horoskopy

Býk Dnešek je dnem lásky. Pro vás bude důležitější než cokoliv jiného teplo domova. Proto odmítnete vyjet…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Magdalena, Magdaléna, MagdaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu