Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatie a opakovaný suchý kašel

30. 3. 2010
Homeopatie a opakovaný suchý kašel

Otázka

Dobrý den paní doktorko,

ráda bych vás poprosila o radu. Náš 3,5 letý syn má trpí na taková ta malá nachlazení ze školky. Většinou to není nic vážného, začíná to vždy vodnatou rýmou, pokračuje bolestí v krku a chrapotem. To vše trvá 2 - 3 dny. Když už to vypadá , že je fit, začne v noci strašně kašlat. Usne bez problémů, kašel začne tak okolo jedné hodiny. Rozkašle se a nepomůže nic. Pak si už začne stěžovat, že ho to bolí. Občas je v tom kašli slyšet lehké vykašlání, ale jde spíše o urputný suchý kašel, jako by ho v krčku pořád něco dráždilo. Pomůže pouze vstát a pak se kašel zmírní ovšem nepřestane úplně. Situace se opět zhorší pokud dám malého po obědě spát. Už si nevím rady, nechci malému dávat stále nějaké léky na kašel, které , zdá se mi ani moc nepomáhají. U paní doktorky je nález vždy stejný - vše čisté.

Většinou toto probíhá bez teplot. Podáváme dlouhodobě preventivně oscilococcinum 1x týdně, při tomto nachlazení ho podávám ráno a večer 3 dny. Můžete mi poradit nějaká homeopatika, která by malému pomohla? Budu vám moc vděčná, předem děkuji za radu a přeji pěknýden. Kateřina

Odpověď

Dobrý den, Kateřino,

dětský kolektiv je rizikové prostředí pro malé děti, které nemají zralou imunitu, mají malé anatomické poměry na orl cestách a vše se rychle prostorem šíří /od ouška blízko ke hlasivkách, mandlím aj./ a skutečně jsou ve styku s infekty. Preventivně doporučuji jednou týdně oscilococcinium, při nemoci častější podání je správně, dále při prvním projevu rýmy a "hlasivkách" Homeovox - dvě tablety každou hodinu, doporučuji laktobacilus acidophilus jednu tbl denně, nezahleňovací stravu /bez kravské bílkoviny, citrusu, kiwi, vajec, bílé pšeničné mouky/. Na noční zhoršený kašel, který popisujete Drozera 30ch pět granulí na noc, nebo v noci při probuzení a opakovat co pět minut do úplného zlepšení stavu. Toto schema dodržovat v akutním stavu tři, čtyři dny. Držím palce a přeji zlepšení.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Přirozený porod: Rodičky nechtějí být pacientky, ale ženy, jimž se naslouchá...
Netrestejte! Podporujte vnitřní motivaci
Lucie Šilhánová: Jako máma jsem sice přecitlivělá, unavená, ale šťastná
Tyto knihy oživí vaši knihovničku aneb knižní tipy pro malé čtenáře

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu