Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatie a problémy se spánkem

18. 2. 2010
Homeopatie a problémy se spánkem

Otázka

Dobrý večer, paní doktorko,

předně bych Vám ráda moc poděkovala za to, že tak ochotně a rychle odpovídáte na dotazy nás "ustaraných" maminek.

Mám 10ti měsíční dcerku, která je stále kojena - přes den 3x (dopoledne a odpoledne před spaním a večer před usnutím) a v noci se budí na kojení mezi 23.-24. hodinou a pak kolem 2.-3. hodiny a kolem 6. hodiny. Od narození nespala ve dne déle než půl hodiny vcelku. Od půl roku spala dopoledne kolem 10. hodiny půl hodiny, odpoledne opět půl hodiny mezi 14.-15. hodinou. Pak šla spát mezi 19.-20. hodinou.

Zhruba od 8. měsíce se ale začala v noci budit třeba po deseti minutách. Myslela jsem si, že ji trápí zuby, protože si pořád strká do pusinky vše, co dostane do ruky, hodně sliní, dásně má naběhlé, zoubky jsou úplně cítit. Trvá to třeba 10-14 dní, pak týden klid a nanovo. Zuby však stále žádné nemáme. Naše pediatrička nám poradila dát na noc Nurofen 2,5ml. Trochu to pomohlo, alespoň na dobu do půlnoci, vydržela tak 2 hodinky vklidu spát. Když jsem však sirup nedala, budila se znovu. A dlouhodobě jí ho podávat nechci.

Zkusila jsem sirup Sedalia - 3ml dopoledne a 3ml večer. Pomohlo to hned, malá spala večer od 20. hodiny asi do půlnoci, pak se vzbudila kolem třetí a někdy vydržela až do rána do šesti hodin. Přes den spala také mnohem lépe, většinou ráno i odpoledne 1,5hodiny. Po 10ti dnech jsem sirup vysadila a do 14ti dnů se vše vrátilo do starých kolejí. Dala jsem znovu sirup, pomohl, po týdnu jsem ho vysadila a opět se budí.

Ráda bych se zeptala, jak často je možné sirup Sedalia dávat nebo zda neexistují jiná homeopatika, která by nám pomohla.

Velice děkuji za Vaši odpověď

Bára

Odpověď

Milá Barunko,

děkuji za "díky", je to milé slyšet, číst, že věci mají smysl.

Ve Vašem případě si skutečně myslím, že Vaši holčičku trápí, budí "zouby" - bude zdá se citlivětší /vzhledem k tomu, že spí krátce ve dne/ na nadprahové podněty - a to se zdá, že může způsobovat růst zoubků - není tomu tak, že musí za každou cenu být vidět, aby bolely. Rozhodně zoubky, pokud se tlačí v horní či dolní čelisti ven - jen kostí - i tak mohou bolet a bolí. Mluví pro to to noční přechodné buzení a neklid. Poradila bych Viburcol čípek - na noc, jsou tam skutečně jen a jen homeopatika, v žádném případě nevadí i při dlouhodobějším podávání. Druhou variantou je skutečně Sedalia, která obsahuje šest bylinek, hlavně dvě na ztišení a uklidnění od bolesti, nepřímo zcela jistě mohou prospět při jakékoli bolesti, či neklidu, lehkém spaní. Pokud nechcete podávat ani čípek, či sirup, můžete každý večer dávat Chamomilla30ch 5 granulí - na lžičce v rozpuštěné kojen. vodě. Doufám, že je vše jasné, a držím palce úspěšnému vyřešení.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Takhle se směje princ Louis! Rodina Kate a Williama má nové oficiální fotky
Baby Ring: Jak se na jeho používání dívají odborníci? Jsou pro!
Už to víte? Bára Špotáková porodila druhého syna, dostal zajímavé jméno
Hádka o dovolenou: Dítě rozhodlo, kam jedeme! S manželem jsme se chytli

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu