Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatie při rýmě a zánětu nosohltanu

15. 12. 2010
Homeopatie při rýmě a zánětu nosohltanu

Otázka

Dobrý večer paní doktorko,

předem bych Vám chtěla poděkovat za Vaši odpověd, za vstřícnost a rychlost jakou odpovídáte nám maminkám.Tato poradna je opravdu super! :-)

Moje dcerka je už třetí týden nemocná, začalo to dráždivým kašlem (záchvaty hlavně v noci i 20 min v kuse, tak hodinové přestávky),nasadily jsme mucosolvan.Přidala se "naše" rýma a dcera nevěděla co dřív, polykat hleny z nosu nebo je vykašlávat, občas to vypadalo na pozvracení a intenzita kašle neustupovala, naše dr. našla zánět nosohltanu, plíce bez nálezu, po celou dobu jsme byly bez teplot takže klasická léčba, sirup, tekutiny, kapky do nosu.

Po dvou týdnech se přidal oboustranný zánět středního ucha a krev v husté hlenovité rýmě, nakonec po zvýšených teplotách zánět močových cest. Současně s Vaším doporučením na Osciloc.,Allium a Beladonach dle příznaků, jsme dostali Sumetrolin než bude určená citlivost zánětu moč. cest a protože jsou to ATB i na horní cesty dýchací dceři se během 24 hodin výrazně ulevilo. A já teď vlastně nevím jak nadále postupovat s homeopatiky, vím že léčba homeopatiky neovlivňuje jinou současně probíhající léčbu (doufám, že jsem si to přebrala dobře), ale nevím zda nemám počkat na doléčení a pak nasadit preventivní užívání homeopatik na posílení imunity.

předem děkuji za odpověď a přeji klidný předvánoční čas :-)

Sonata

Odpověď

Dobrý den, maminko,

děkuji za pochvalu a ocenění mé práce, což mě velmi těší.

K Vaší otázce: nyní je oscillococcinium, belladona i allium ceppa neindikováno. Při antibioticích a zánětu močových cest bych doporučila lék Nux vomica9ch - dvakrát pět granulí denně po dobu dvou týdnů. Dalším lékem je Mercurius solubilis9ch - čtyřikrát pět granulí denně po dobu čtyř až šesti dnů. Doplňte lékem Cantharis9ch - dvakrát pět granulí denně po dobu týdne. Až doberete antibiotika, zkontrolují se laboratoře - krevní vyšetření a moč, napište, jak malá vypadá, jakou má rýmu, jak se cítí fyzicky. Jistě v té době bude potřebovat homeopatické léky, které budou vybrány na základě podobnosti, tak, jak budou potřeba. Přeji úspěch při léčbě a hezké vánoce.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Nemusíte stihnout všechno. Trendem poslední doby je pomalé rodičovství
Obědová menu jsou tragédie, říká Darina Křivánková a zve vás na F.O.O.D. piknik
Při kojení se laskavě zakryjte. Tahle vtipná máma to vyřešila po svém
Na jaký prázdninový zážitek s dětmi nikdy nezapomenete?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu