Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatika na atopický ekzém

29. 7. 2010
Homeopatika na atopický ekzém

Otázka

Dobrý den, milá paní doktorko.o)

Mám na Vás prosbičku... Barunce je 4,5 měsíce a teď na kontrole nám pan doktor řekl, že má atopický ekzém. Na tvářičkách se jí to lehce objevuje od narození. Teď se přidal podle mě zapařený krček, podle pana doktora je to už též AE - suchá místa, s šupinkami, ale jsou tam takové malé puchýřky. Baru to myslím nijak netrápí, to já se jí to snažím mazat (Bepanthen, Lalium od Eóne nebo Exomega od Adermy - nic nepomáhalo - pořád stejný průběh - nejprve puchýřky, pak zežloutnou, zaschnou a pak se na chívli ztratí a zase objeví - podle mě i nezávisle na mé stravě). Ještě to má lehce na levé nožce, tam to má taky už hodně dlouho. Měla jsem za to, že se to objevilo jako reakce, když jsem snědla muesli s jahodami, ale teď mám pocit, že to nemá na mou stravu návaznost. Dostaly jsme Linola Fett na mazání, pak ještě něco na celé tělo míchané z lékárny a nemám prý pít mléko. Můžete mi prosím dát vědět, zda na atopický ekzém existují nějaká homeopatika? Já na to jako dítě netrpěla, ale můj muž ano.

A druhý dotaz - teď 4 měsíce po porodu mi začaly padat vlasy, dost padat - je možné to nějak podpořit homeopaticky, aby mi tam něco zůstalo? .o) Silicea by šla brát?

Omlouvám se - ještě dotaz na zoubky. Co se prosím může podávat, pokud se začnou prořezávat zoubky? už tak skoro dva měsíce pěkně slintá, strká do pusy kde co a na kousacím kroužku se začínají objevovat malé zářezy, jako kdyby se fakt už něco klubalo - teplotou nemá, plačtivá není, jen mám pocit, že to bude brzo... prosím o radu.

moc děkuji za vaše skvělé rady! Přeji krásný den, Hanka. <3

Odpověď

Dobrý večer, maminko,

jistěže na atopický ekzem existuje hodně homeopatických léků, je však lépe být doprovázena homeopatem po celou dobu léčby, protože homeopatie léčí podle jejich vzhledu - a to jistě na virtuálním serveru nejde dobře. Přesto Vám pro holčičku doporučím lék Graphites15ch - dvakrát pět granulí denně po dobu dvou týdnů, a posléze - dle reakce - uvidíme, jak dále.

Pro Vás na vypadávání vlasů doporučuji lék Phosphoricum acidum 15ch pět granulí jednou denně po dobu šesti týdnů. Tak držím palce, aby vše bylo dobré, přeji hezké léto.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Vyrobte dětem hru rybolov. Zabaví je cestou na dovolenou
První rok mám v mlze, říká máma, která dvakrát porodila dvojčata
Tresty snižují sebevědomí dítěte, varuje psycholožka
Jak rozmluvit batole? Začněte trénovat hrubou motoriku

Horoskopy

Lev Do vašeho rozhodování o finančních záležitostech se bohužel vloudí nějaká chybička. Milí Lvi, pokud se…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Filip, FilipínaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu