Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatika na chronickou rýmu

25. 3. 2010
Homeopatika na chronickou rýmu

Otázka

Dobrý den paní doktorko, moc Vás prosím o radu ohledně mé osmileté dcery, která má neustále rýmu. Po vyšetřeních jí byla zjištěna zvětšená nosní mandle, alerg.vyšetření je negativní, krevní testy neg., na záněty uší netrpí. Jinak nemocná nebývá, ale rýmu má celoročně, někdy hustší, někdy nemůže nic vysmrkat, ale dráždí jí v nose, jindy smrká celý den. Jsem z toho zoufalá, nosní mandli odstranit nechceme, už jsem vyzkoušela všechny nosní kapky, kolostrum i ajurvedu. Jediné co funguje, je pobyt u moře, ale 2 dny po návratu je to zase stejné. Můžete nám ještě něco doporučit? Děkuji moc Ivy

Odpověď

Milá maminko,

pokud jsou v osmi letech zvětšené nosní mandle, tak je to neobvyklé a závažné. Skutečně se není čemu divit, že holčička má celoročně rýmu. Je třeba vyloučit alergii - jak se stalo i u Vás, infekci - taktéž. Nepíšete, zda i výtěry z krku a nosu jsou v pořádku.

Pro "vyndání nosní mandle " je důležitá velikost - jsou na to přesně daná kriteria a nosní mandli doporučujeme odstranit od. velikosti III a IV. Je to na uváženou, zda přeci jen neuposlechnout, protože tím zcela jistě odstraníte "fokus" - místo trvalé infekce.

Z homeopatie je rada nejednoduchá, je několik léků, které můžeme podat. Proto bude nejlépe spojit se s lékařem homeopatem a žádat jeho odborné - však přísně individuelní - rady pro Vaši holčičku. Do doby vyšetření doporučuji lék Agraphis nutans9ch 2x5 granulí denně po dobu nejméně tří měsíců. Držím palce dobrému rozhodnutí i therapii.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Znáte srpnovou vyrážku? Silně svědí a mohou za ní sametky!
Kojit na vlastní svatbě? Není problém. Tyhle nevěsty jsou důkazem
Těhotenské neduhy. Za co můžou hormony a co na ně jen svádíme?
Inspirace na nejvíc cool fotky z dovolené. Vyfotíte si taky takovou?

Horoskopy

Býk Můžete se těšit ze všemožných materiálních výhod. Aniž se příliš snažíte, budete se moci radovat ze…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Libor, Liboslav, LuboslavRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu