Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatika na chronickou rýmu

25. 3. 2010
Homeopatika na chronickou rýmu

Otázka

Dobrý den paní doktorko, moc Vás prosím o radu ohledně mé osmileté dcery, která má neustále rýmu. Po vyšetřeních jí byla zjištěna zvětšená nosní mandle, alerg.vyšetření je negativní, krevní testy neg., na záněty uší netrpí. Jinak nemocná nebývá, ale rýmu má celoročně, někdy hustší, někdy nemůže nic vysmrkat, ale dráždí jí v nose, jindy smrká celý den. Jsem z toho zoufalá, nosní mandli odstranit nechceme, už jsem vyzkoušela všechny nosní kapky, kolostrum i ajurvedu. Jediné co funguje, je pobyt u moře, ale 2 dny po návratu je to zase stejné. Můžete nám ještě něco doporučit? Děkuji moc Ivy

Odpověď

Milá maminko,

pokud jsou v osmi letech zvětšené nosní mandle, tak je to neobvyklé a závažné. Skutečně se není čemu divit, že holčička má celoročně rýmu. Je třeba vyloučit alergii - jak se stalo i u Vás, infekci - taktéž. Nepíšete, zda i výtěry z krku a nosu jsou v pořádku.

Pro "vyndání nosní mandle " je důležitá velikost - jsou na to přesně daná kriteria a nosní mandli doporučujeme odstranit od. velikosti III a IV. Je to na uváženou, zda přeci jen neuposlechnout, protože tím zcela jistě odstraníte "fokus" - místo trvalé infekce.

Z homeopatie je rada nejednoduchá, je několik léků, které můžeme podat. Proto bude nejlépe spojit se s lékařem homeopatem a žádat jeho odborné - však přísně individuelní - rady pro Vaši holčičku. Do doby vyšetření doporučuji lék Agraphis nutans9ch 2x5 granulí denně po dobu nejméně tří měsíců. Držím palce dobrému rozhodnutí i therapii.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Zlatíčkem 2018 může být i vaše dítě. Hrajeme o skvělé ceny
Lucie Šilhánová: Jako máma jsem sice přecitlivělá, unavená, ale šťastná
Tyto knihy oživí vaši knihovničku aneb knižní tipy pro malé čtenáře
Jak poznat, že je kojenec málo oblečený a je mu zima?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu