Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatika na noční kašel

8. 7. 2010
Homeopatika na noční kašel

Otázka

Dobrý den!Velmi Vám děkuji za zodpovězení dotazu ohledně mého chlapečka. Bohužel řešíme další problém,tentokrát s mojí 3letou dcerou. Asi před 14ti dny jí začal trápit suchý kašel, první 3 dny to bylo pouze k večeru a po ránu, další asi týden se budila kašlem v noci, většinou pouze 1x po dobu asi půl hodiny (s postupným zlepšováním), trošku odkašlala ráno a celý den po kašli ani památky. Podávali jsme Stodal sirup a asi za 10 dní jsme kašel zvládli. Dnes v noci se nám kašel ale vrátil (asi po týdnu, kdy byla v pořádku).Budila se kašlem celou noc, a když se chtěla nadechnout, musela tak jakoby polknout nejdříve, jakoby byla zahleněná. Teploty neměla, ani dnes ne (37,2 a to prý u dětí nic není).

Omlouvám se, ale musím ještě dodat k našemu kašlíku. Tentokráte pokašláváme i teď přes den, i když zdaleka né tak dramaticky, jen občas trošku, tak jako by měla sucho v krčku. A spustila se nám rýmečka, zatím nám trochu teče z nosu-čirá rýma, když se vysmrkáme, tak je rýma kapku méně vodová a velmi lehce dožluta-dáváme zatím kalium iodatum 9ch 5kuliček asi po 3 hodinách, jestli je to dobře? Teplota zatím nestoupá.

Moc se omlouvám, že píši na 3x, ale bohužel už máme horečku 38,6 takže jsme dali Nurofen sirup. Čas od času máme záchvat toho kašlíku, dcera si stěžuje na bolest na hrudníčku. Zítra ráno půjdeme k dr., ale naše lékařka má bohužel dovolenou. Ráda bych i tak zvolila homeopatickou léčbu, i když se asi nakonec nevyhneme klasickým lékům. Jinak rýma nám žloutne a nosík je prakticky stále ucpaný. Bohužel se nám nepodařilo usnout, dcera krátce zaklimbla, ale vzbudil jí opět kašel a bylo po spánku, tak jestli by šlo zvolit nějaké homeopatikum na klidnější spánek ( v noci jí krom kašlíku budili i sny, kdy plakala a mluvila ze spaní).

Moc děkuji za radu!

Odpověď

Dobrý den, maminko,¨

doporučila bych Belladonu 9ch čtyřikrát pět granulí čtyři dny, dále Oscillococcinium dvakrát jednu tubu - ráno a večer. Na rýmu a kašel Kalium sulfuricum 9ch čyřikrát pět granulí denně taktéž. Bohužel se nám do Vašich potíží přidaly volné dny, a tak si myslím, že je nemoc holčičky v pokročilejším stavu. Přesto přeji zlepšení.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Mohlo by vás zajímat
Co skutečně cítí miminko v děloze? Doteky, pohyby, ale i stres či radost
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Policistka nakojila podvyživené miminko. Je hrdinkou internetu
Zázračná dýně: Vyžene roupy i tasemnice, léčí záněty močových cest!

Horoskopy

Ryby Díky příznivým astrologickým konstelacím se vám podaří upoutat na sebe pozornost někoho, kdo vás donutí…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Romana, Odon, OdolenRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu