Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatika na opruzeniny

4. 8. 2010
Homeopatika na opruzeniny

Otázka

Dobrý den paní doktorko,

ě

moje 5,5 měsíční dcera má již 2 měsíce v kožních záhybech na krku červené velké fleky,které jsou výrazně červené,oválné a v případě že jsem jej natřela imazolem,který má podle mne v sobě trochu pudru, tak se jí udělají na skvrnách malinkaté bílé tečky. Paní doktorka nám na to nejprve dala imazol, nyní mažeme první den canestenem. Mám ráda homeopatii a moc ráda bych dceři pomohla i pomocí ní. Zkoušela jsem cca 3týdny Beladonu 9 CH - roztok (10 kuliček ve 100 ml. po lžičkách 3x denně) ale nezabralo to. Prosím poradíte? Dcera je plně kojená,trochu neklidná,spíše netrpělivá ale ne výrazně. Krk si neškrábe. Jedinné co má je trvalý dvouměsíční průjem, někdy zelený, někdy hnědý. Ze začátku byl 10xdenně, nyní tak 3 x denně. Kultivace byla v pořádku, asi týden jsem vysadila mléčné výrobky, výrazný výsledek se nedostavil. CCa 3 týdny dcera užívala probiotické kapky.

Předem děkuji za Váš čas.

Horáková Blanka

Odpověď

Dobrý den, maminko,

při plném kojení je stolice častá, její vzhled by měl být "jako míchaná vajíčka" nažloutlé barvy. Pokud je stolička přechodně nazelenalá, či hnědá, může tomu taky tak být, přesto s výskytem ekzemu předpokládám netoleranci potravinovou - skutečně se v první řadě nabízí mléčná bílkovina. Napadá mě lék Magnesia carbonica9ch, tterá tyto modality - symptomy umí řešit. Nařeďte deset granulí léku do sto mililitrů vody a podávejte několikrát denně po dobu dvou týdnů.

Lék na seborhoickou dermatitidu - je to lék "zapaření, opruzenin" - bych pod krčkem volila spíše takový - k předchozímu léku bych přidala Arsenicum iodatum15ch 2x5gr denně a Berberis vulgaris5ch 2x5 granulí denně taktéž. Nemazala bych vůbec, či spíše jen vysušovala balněnou gázou, plenkou. Předpokládala bych, že mohou pomoci koupele v desinfekčních roztocích - použít dle vzhledu a efektu.

Myslím, že do dvou týdnů bychom měli zaznamenat změnu a uvidíme, jak dál. Držím palce, přeji hezké léto.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Mohlo by vás zajímat
Mateřská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
Takhle vypadá život s batoletem! Vtipná kreslířka skvěle zachytila mateřství
Babičky mají rozmazlovat, ale tchyně to opravdu přehání
Rodičovské vychytávky. Co dospělí nevymyslí, aby měli klid od dětí?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu