Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatika na problémy s usínáním u miminka

21. 6. 2010
Homeopatika na problémy s usínáním u miminka

Otázka

Milá paní doktorko, obracím se na Vás s prosbou ohledně rady s usínáním a spánkem mé dcery.Maruška se narodila 8.4.2010 ve 40tt,porod přirozenou cestou (ale na kleště) trval od prasknutí plod.vody 13h,malá po porodu zcela v pořádku (váha 3505g, 50cm). CCa 14dní po narození usínala v postýlce bez problémů,položila jsem ji, pohladila,řekla dobrou noc a odešla.Potom nás začalo trápit hodně bříško,které jsme vyřešili masážemi,polohováním na bříško,přírodními kapkami a od té doby nedokáže usnout sama v postýlce.Usne pouze na ruce manžela nebo u mého prsu.Když usne a my ji přendáváme do postýlky (21h),tak se buď vzbudí hned nebo cca po 30min.Snažíme se vždy místnost pořádně vyvětrat,ale jelikož je náš byt situován celý v podkroví,tak je to vždy těžké a teplota místnosti je bohužel např. 25st. První spánek má do 1h a pak se budí po 2-3h. Přes den spí tak zvláštně - hodinu vzhůru - hodinu spí. V kočárku také dá tak hodinu,max.dvě. Chtěla bych Vás tedy požádat,jak vyřešit usínání a spánek? Děkuji a přeji hezký den, Katka

Odpověď

Milá Katko,

spánek je navozený rituál, kterému dítě důsledně, laskavě a trpělivě učíme. Položte malou do postýlky, rozlučte se s ní, v místnosti by mělo být nejvíce dvacet stupňů celsia, malá by měla být přebalená, nakrmená. Pokud je navozen tento öptimální standart, tak není třeba při každém zaplakání k malé chodit. Pokud pláče dlouho, zkusit dát dudlík a vydržet.

O spinkání jsem psala několik meilů před Vaším, prosím přečtěte si.

Víte, pracovala jsem po promoci v nemocnici, oddělení nedonošenců, kojenců i větších dětí. Pokud se přijímaly děti k hospitalizaci, většinou to bylo tehdy bez rodičů a maminky se obávaly, že děti budou plakat. Ano, první noc plakaly, druhou již méně - s pomocí chlácholení sestřičkami, a třetí noc již každé dítě pochopilo, že se prostě pláčem nic nespraví. Všechny děti se naučily usínat i spinkat celou noc. Vím, že se to dobře řekne, hůře činí. Přesto prosím toto je pravda a Vy to vězte, snáze se Vám pak bude postupovat. Rozhodně prso nepoužívejte a nezvykejte dítě, že se stává "dudlíkem". Skutečně již mezi šestým až osmým týdnem věku si dítě dělá noční pauzu šest až osm hodin, kdy se nemá budit na krmení, kdy má spinkat. U malých dětí je třeba také dbát na dobré odříhnutí před i po nakrmení, protože nadbytek vzduchu v bříšku velmi často tyto noční potíže zapřičiní. Tak hlavu vzhůru a držím palce.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Mohlo by vás zajímat
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Syndrom náhlého úmrtí kojenců má zřejmě i biologickou příčinu
Rodičovská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
Povzdech znechucené matky: Jak utéct před rodičovskou soutěživostí?
Nikol Štíbrová to schytala od matek! Vyčetly jí, že syn patlá po výloze
Manželovi rodiče nám finančně pomohli. Teď za to platíme jinak
Nemůžeme si dovolit bohatého ježíška. Děti jsou nespokojené
Už pěkně kope! Fanoušci zachytili pohyby miminka Meghan a Harryho

Horoskopy

Štír Pomalu vás opouští špatná nálada, která vás delší dobu obtěžovala. Všechno se dává do normálu, ale vy…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Patrik, Ella, Lev

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu