Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatika na zdravý spánek

7. 1. 2011
Homeopatika na zdravý spánek

Otázka

Dobrý den paní doktorko,jsem zcela zoufalá.Mám 11 měsíční dcerku která již od narození má problés se spánkem.Uložím jí tak kolem 19.30 spinká tak do 23.00 a pak začne noční teror.BUdí se tak 5 za hodinku a vyžaduje jen pití,ale hrozně u toho breční.A když má období,budí se i častěji.Už neví co stím,protože mě to vyčerpává víc a víc.A někdy je i od02.00 do 04.00 uplně vzhůru.Prosím poradte a děkuji za odpověd ;-)

Odpověď

Dobrý den, podobný dotaz zde již byl. Přeposílám dotaz + odpověď na něj.

Dotaz:

Dobrý den, paní doktorka, obracím se na Vás s dotazem, ohledně mé 17 měsíční dcery. Byla porozena císařským řezem a už od narození byly problémy se spánkem. Do 6 měsíců nás trápily koliky a zácpy, pak od půl roku začalo bolestivé prořezávání zoubků, které nás dosud neopustilo. Dcera se bolestmi budí ze spaní a jediné co jí uklidní a utiší je kojení. Stává se, že při stoličkách kojím i 6krát v noci a dcerka permanentně nespí až do rána, kdy usne vysílením a spí tak 3 hodiny. Začínáme mít i problémy s usínáním, bez prsa neusne a v posteli vyvádí i hodinu, než se mí jí podaří uspat. Přes den chodíme 2krát denně ven a po obědě spí 2-3 hodiny. Odpoledne se snažíme být do 17 hodin venku, unavit se, ale dcerka je dosti hyperaktivní, neunaví se a večer po koupání by se ráda honila a skákala. Už jsem vyzkoušela kdeco, z homeopatik Belladonu, Chamomillu, Sedalii a nyní jsem si koupila Sedatif PC. Můžu podávat tento lék nebo je určen starším dětem. A pokud mohu, jak dávkovat a jak dlouho se má podávat. Zatím ho podávám třetí den, ale zlepšení nevidím, i když dcerka spí do půlnoci, ale pak od půlnoci řádí až do rána nebo se budí po hodině a spí velmi neklidně, pořád hledá polohu.javascript:void(0)

:'(

Moc Vám děkuji za Vaši radu. Pořád s mužem čekáme až vyrostou poslední 4 zoubky, abychom mohly vyloučit zoubky a řešit něco konkrétnějšího.

Děkuji za odpověď.

Renata

Odpověď: Dobrý večer, maminko,

myslím si, že Belladona a Chamomilla jsou dobrým typem. Spíše než sedatif PC bych doporučila Hypericum30ch - rozpustit deset granulí na noc v třeba padesáti mililitrech převařené kojenecké vody, podávat po lžičkách co pět minut, pokud se malá probudí a v noci nespí. Myslím, že nespavost je skutečně na vrub zoubkům. Jistě bych také přidala lék Pulsatilla 15ch pět granulí na noc, pro celkový pocit ztišení. Přeji úspěch a zlepšení.

redakce

Témata: Poradna Homeopatie

Mohlo by vás zajímat
Rodičovské vychytávky. Co dospělí nevymyslí, aby měli klid od dětí?
9 faktů o plodných dnech: Víte, které dny cyklu jsou plodné?
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Klasické fotky mimin jsou nuda. Tenhle táta proto fotí děti jinak
Opustil mě den po porodu. Vracela jsem se do prázdného bytu
Od početí k porodu. Fascinující snímky zrození očima známého fotografa
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová
Zavinovačka je skoro nutnost! Jak správně miminko zavinout?

Horoskopy

Blíženci Ráno vstanete jako rybičky a do práce se těšíte. Není divu, vždyť vám jde všechno od ruky a vymýšlíte…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Patrik, Ella, Lev

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu