Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatika při virózách dítěte

1. 3. 2010
Homeopatika při virózách dítěte

Otázka

Dobrý den, pročítám si Vaše rady a děkuji za Vaši poradnu! Mám prosím dva dotazy - první ohledně syna (1 rok a 4 měs.) - do 13 měs.kojený, od 4 měsíců poměrně dost zahleněný, trpí na kašel (vlhký až záchvatovitý) a průdušky (musíme i foukat Ventolin), velmi často nemocný (i 2x měsíčně), již 5 x antibiotika (vždy se mi zdály bez účinku) proto se dělal test imunity - k překvapení vyšla přemrštěná buněčná imunita. Často mívá velmi vys.teploty i přes 40, nejdou srazit, odmítá v horečce jakékoli tekutiny (což mě vždy velmi vyděsí, dáváme násilím po troškách stříkačkou, z čehož až někdy zvrací), po nemoci je pak často mrzutý, ubrečený. Jinak prospívá dobře, na pohled nepůsobí neduživě. Doporučíte mi prosím nějaká homeopatika,která bychom mohli při těchto častých nemocech používat? A prosím kolik jich lze užívat najednou a v jakém množství. Děkuji!

Druhý dotaz se týká mého manžela - z krevních testů se zjistilo, že kdysi prodělal EB virózu (snad se vyjadřuji správně), ale hlavní je to, že trpí velkou fyzickou i psychickou únavou, je často nemocný, ale ne tak,že by dostal teplotu a ulehl, právě že teplotu nedostane, má pořád pocit bolesti těla, zimy, dost často trpí na velké opary, bolení hlavy, občas průjmy, velkou únavu. Prý to nejde nijak léčit, ale přesto se na Vás obracím s prosbou, zda nelze nějak jeho tělo vyčistit. Ale jinak jeho celková charakteristika je pracovitost, svědomitost, láska k rodině, ale povahou je spíš cholerik. Moc děkuji!!!

Odpověď

Milá maminko,

děkuji za uznání, těší. Věřte, že pročítám všechny dotazy se zájmem, abych mohla co nejzodpovědněji odpovědět. V první otázce - k malému Vašemu chlapečkovi - je bohužel hodně "věcí", které bychom měly rozebrat podrobněji. V případě recid. infektů, spastických zánětů průdušek, opakovaných antibiotik bych skutečně poruchu imunity předpokládala. Jde o tzv. reakční způsob dítěte - a ten jistě bude podobný někomu v rodině - říkáme tomu, že hledáme miasmata. Konstituční lék by byl jistě velmi vhodný, ba co více, myslím zásadní. V případě začínajícího suchého kašle na začátku virosy bych doporučila Bryonii9ch, Drozeru15ch, Antimonium tartaricum9ch - deset granulí rozředit v malém množství převařené kojenecké vody a podávat po lžičkách několikrát denně. Se zlepšením postupně pozvolně léky vysazovat.

U Vašeho manžela je "to běh na dlouhou trať", jistě nebudou stačit první léky, které doporučím - a to je nejméně měsíc používat Phosphorus9ch 2x5 granulí denně, Nux vomica 9ch 2x5 granulí denně taktéž. Jistě ho tato therapie "odlehčí", nicméně nebude definitivní. Mějte hezké dny s homeopatií a láskou.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Bylinná napářka vám pomůže před porodem uvolnit porodní cesty
Zítra si nenechte ujít festival Restart s Dietou. Můžete vyhrát i kávovar
Na příznaky chřipky neplatí jen klid a nohy v teple
Naučte děti relaxovat. Meditace je zdravý nástroj v nezdravé době

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu