Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatika pro lepší usínání kojenců

9. 7. 2010
Homeopatika pro lepší usínání kojenců

Otázka

Dobrý den, moje 6,5 měsíční dcerka, když jí dávám spát, tak má dny, kdy docela i pláče a přijde mi, že nechce, aby byla sama, ale i přesto jí chci dávat do postýlky do osmi hodin nejdéle. Někdy mi neusla a šla spát třeba i ve 22 hodin, ale to se stalo asi 3x, když ještě odpoledne spinkala dlouho. Jinak se narodila docela rychle, za 4 hodiny byla na světě, nebyly žádné komplikace a apgar skóre měla samé 10, porodní váhu měla 2,80kg a výška 47cm. Tak se chci zeptat, zda třeba existují homeopatika na klidnější usínání???

Jinak jsem nikdy neměla problémy s jejím ukládáním do postýlky, dala jsem jí do postýlky, rozloučila se s ní a šla pryč, anebo, když nechtěla na poprvé, tak jsem jí uspávala, že jsem jí zazpívala a šla pak pryč, i když byla vzhůru, ale usla. Jinak plně kojím a jen na kojení se mi vzbouzí v různých časových rozmězích 1-2-3x do rána.

Děkuji mnohokrát, LV.

Odpověď

Dobrý den, maminko,¨

doporučila bych každý večer homeopatický lék Pulsatilla 15ch - rozpustit pět granulí na lžičku převařené kojenecké vody - a to nejméně týden, měla byste poznat zlepšení v případě účinku. Je to lék, který malou nechá klidnou i po odloučení od maminky při usínání. Také mě napadá, jestli třeba nemá už trochu hlad, většinou k šestému měsíci přidáváme při plném kojení nemléčnou rýžovou kaši, kterou dáváme do vody, abychom zbytečně nezatížili kravskou bílkovinou v případě přecitlivělosti. Pokud dítě má váhu více než šest kilo a je kojeno více jak desetkrát denně, tak je to pravděpodobné. Také v tuto dobu může hrát roli žízeň, můžete podávat převařenou kojeneckou vodu po lžičkách, nebo v lahvičce s dudlíčkem číslo jedna od Aventu /aby se neodstavila od bradavky/. Přeji úspěch, zlepšení a radost z miminka.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Zápisy do prvních tříd se blíží. Těchto 8 věcí by měl předškolák zvládnout
Nikol Štíbrová: „Nekojím. Mates dostal Sunar a jsme v klidu oba dva.“
Náš tip: Pohádky na dobrou noc pro malé princezny
Celé Česko rozehraje dětská tvořivost díky happeningu ZUŠ Open 2018

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu