Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatika pro stále nemocného syna

7. 5. 2010
Homeopatika pro stále nemocného syna

Otázka

Dobrý den vážená paní doktorko, homeopatika jako jediná léčba nám zabrala na molusky, tak proto se obracím na vás s problémem mého téměř sedmi letého syna, který je neustále nemocný, téměř každý měsíc má zánět středního ucha (naštěstí nepícháme, jen jednou), neustále má rýma a již měsíc má ošklivý kašel, podávali jsme probiotika, dále vitamíny typu Marťánek a zlepšení nikde, prosím poraďte mi, v září nastupuje do školy, tak nemůže být neustále nemocný, moc vám děkuji Veronika

Odpověď

Dobrý den, Veroniko,

problém s recidivujícími infekty horních a dolních dýchácích cest, středoušními záněty je vždy svízelný a jeho léčba - nejen alternativní - trvá dlouho a mnohdy řádné výsledky nepřínáší.

Pro úplné vyléčení, zlepšení by bylo dobré znát nejen nemoce, ale i základní psychomotorickou charakteristiku dítěte, průběh předporodní, porodní i poporodní, jak dlouho byl kojen a jiné specifity.

Pro tento okamžik zkuste základní schema - lék Silicea9ch podávat pět granulí pondělí, středa a pátek - vždy ráno. Lék Sulfur iodati 9ch vždy ráno pět granulí ve zbylých dnech - úterý, čtvrtek a sobota. Jednu dozu léku Oscillococcinium v neděli večer. Jednou za dva týdny k Oscilu přidáte lék Aviare 15ch - deset granulí vycucat jednorázově. Je třeba podávat takto navrhnuté léky minimálně tři měsíce. V době akutních infektů léčit homeopaticky akutní onemocnění, vynechat léky tohoto schematu, a navrátit se k nim opětně co nejdříve po zvládnutí akutních obtíží. Přeji trpělivost a úspěch.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Problémy se spánkem má třetina dětí. Chce to režim, říká odborník
Pojďte s námi na nákupy do LINDEXU a pořiďte dětské oblečení se slevou
Ploché břicho po porodu: Co to znamená, když se řekne abdominoplastika?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu