Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatika proti molouskám?

30. 8. 2010
Homeopatika proti molouskám?

Otázka

Dobrý den paní doktorko, můj 8 měsíční syn má již 3 měsíce molusky po celé hlavičce a obličeji. Již 2 měsíce dávám dulcamara 9ch 5 kuliček a thuya occidentalis 15ch taky 5 kuliček. Ale nepozoruji žádné zlepšení.Molusky jsou stále stejné a vůbec nemizí. Mám pokračovat dále nebo mám nasadit jiná homeopatika nebo mám změnit dávkováni? Dále jsem se chtěla zeptat jak můžu podpořit imunitu mému synovi, má 2 a půl roku a od září jde do školky a bývá docela často nemocný. ( převážně rýmy a už měl 2x zánět středníhu ucha.) Děkuji moc za vaši radu.Marcela

Odpověď

Dobrý den, maminko,

pokud se nezměnilo vůbec nic, myslím, že bych vyměnila lék dulcamara za lék Cinnabaris 9ch - kde moluska mohou mít červenavé zbarvení a svědivost, hlavně na okrajích. Nechala bych Thuyu occidentalis15ch stejným způsobem a dávkováním. Je ale nesmírně potřebný lék Medorrhinum15ch - dvakrát měsíčně deset granulí. Pokud jsou bradavice - moluska špičatého tvaru, použijte Ferrum picricum9ch. Moluska jsou úpornou situací, a trpělivost i správná volba léku dle vzhledu lézí, je potřebná.

Pro zlepšení imunuty dítěte, které jde do školky zpočátku stačí Oscillococcinium jedna tuba jednou týdně. Pokud bohužel hodně často stoná, nelze ani při nejlepším spolehlivě určit správný postup. Bude třeba konsultace homeopata, či podrobně vypsat všechny jeho modality - tj. příznaky onemocnění a jejich průběh. Držím palce.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Chcete ušetřit a výhodně nakoupit? Pojďte s námi na nákupy do Lindexu
Gábina (35): Manžel chce sex denně. Mně to stačí jednou za měsíc
Snídaně pro těhotné. Je libo tousty, pohankovou kaši nebo palačinky s pomerančem?
Má doma 13 synů a nyní je znovu těhotná. Co myslíte, bude to konečně holčička?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu