Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatikum na molusky

3. 6. 2010
Homeopatikum na molusky

Otázka

Dobrý den paní doktorko,

před časem jste mi poradila na molusky dávat homeo thuya a dulcamara, moc Vám děkuji, obojí zřejmě zabralo. Bohužel ukonejšena momentálním stavem jsem je vysadila a molusky se vrátily v nebývalé míře. Znovu jsme začali dávat a k tomu sirup Imunoglutan, mohu dávat dohromady??? Popřípadě homeo, Imunoglutan , nebo homeo a Isoprinosine nebo všechny tři dohromady? Isoprinosin nám byl doporučen, čekáme na vyjádření imunologa.

Dále bych Vás chtěla moc poprosit o Váš názor, zda by bylo možné nasadit nějaké homeo osmiměsíčnímu miminku, které půjde v srpnu na zprůchodnění slzného kanálku silik. kanylou. Jde mi o lepší adaptaci na hospitalizaci v nemocnici a reakci na narkozu. Nerada bych, aby tam proplakal celé dny a noci :-( Chlapeček je jinak klidný, spavý, kojený do 8. měs., těhot. krásné, porod úžasný :-)

Děkuji Vám za Vaše mile formulované odpovědi...ráda si je čtu, tak nějak mě to uklidňuje :-[

Odpověď

Dobrý den, maminko,

ano - homeopatické léky můžete podávat i nadále ve spojení se sirupem imunoglukan i isoprinosinem. Podávat až do té doby, než se vše uklidní a znovu zmizí.

Pro Vaše osmiměsíční miminko jako prevenci sondáže kanylou bych doporučila lék Arnika montana9ch - týden před a po výkonu vždy nařeďte deset granulí léku do padesáti mililitrů převařené kojenecké vody a podávejte lžičkou několikrát denně /do úplného spotřebování - třeba jednu lžičku každou hodinu/. Lékem který zlepšuje adaptaci v nemocnici je ve Vašem případě Aconitum napellus 15ch - podala bych rozpuštěných pět granulí jednorázovat na lžičce před nástupem do nemocnice, před výkonem zopakovat. Pokud budete přítomna v nemocnici s miminkem, měla by tato homeopatika být dostačující. Děkuji za vnímání, sdílení i já Vám. Tak je tomu správně, těší mě to také. Jsem s úctou, Budková.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Meghan je přesně typ princezny, kterou naše dcery potřebují za vzor
Synové se rvou jako koně. Už si nevíme rady, svěřila se zoufalá máma
Maminka roku vyhraje rodinný zájezd do hotelu Dachsteinkönig
Aromaterapie: Může zpříjemnit těhotenství a usnadnit porod či kojení

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu