Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatikum na nespavost

3. 3. 2010
Homeopatikum na nespavost

Otázka

Dobrý den paní doktorko, muj 5 měsíční syn má již od malička problém se spaním a s usínáním. Nikdy neusne sám, i když je na něm vidět únava, malinká očička, které si tře a má je červené. Když ho položím tak se vzteká a zuří, někdy když je hodně unavený stačí, když si k němu lehnu a on usne, ale většinou usíná v náručí a nebo při kojení (většinou v noci). Už jako miminko spal málo přes den a jen na rukou. Teď usíná večer v 19:30 a pak se co 2 hodiny i častěji budí na mléko (dudlíkem ho neošidím). Musím, říct, že se celou noc v noci v posteli vrtí jako by nevěděl jak si lehnout (nebo snad procvičuje cviky, které se naučil přes den :-) ). Někdy se stává, že v noci kaká a to ho vždy probudí. Vstává většinou ve 4 ráno (1. stolice), po hodině bdění, kdy si chce povídat (nerozsvěcuji jen svítím malou lampičkou) se mi ho podaří uspat většinou na rukou. Pak spí hodinu a půl až 2 asi do 7 (2. stolice, většinou se prokadí přes plínu) a to je zase vzhůru a kolem 8 až půl 9 usíná znovu na půlhodinku. Pak usíná až kolem oběda na půl hodiny (když ležím s ním a hned ho nakojím, chytám ho za ruce a podávám dudlík tak vydrží i 2 hodiny). No a pak odpoledne spí zase jen půl hodiny v kočárku. Zdá se mi, že spí málo oproti prckům mých kamarádek. Pediatrička nám předepsala chamomilla vulgaris 9ch 3 kuličky ve 3ml večer. Děkuji moc krát za radu.

Odpověď

Dobrý den, maminko.

Díky za snahu mi popsat, jak to s malým a jeho spinkáním je. Není to jistě dostatečné, abychom mohli dobře určit "konstituční lék" - tam by nás zajímal průběh těhotenství, teplotní modality, aj. Prvním lékem, který mě napadá je Sulfur15ch pět granulí na noc rozpuštěných ve lžičce vody. /K jeho charakteristice patří také to, že dítě nemá rádo horko, odkopává se rádo, nerado se koupe aj./

Vyzkoušejte nejméně dva týdny. Druhým lékem, který bych doporučila při nezlepšení je Borax15ch taktéž pět granulí rozpuštěných na lžičce vody. Je to dítě, kterému vadí změna polohy, křičí ze spaní, vadí mu hluk /vysavač, bouřka aj. /. Jistě bude vhodné hledat lék na symptomy přesně určené. Držím palce.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Chlapi nepláčou. Když ale otcové vdávají dcery, slzy neudrží
Narození miminka může být šok! Jak vztah mezi vámi nastartovat?
Kojenci, kteří dostávají co nejdříve pevnou stravu, lépe spí, ukázal průzkum
Nastavte dítěti rytmus. Ale jak na to? Tady je našich 6 rad

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu