Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatikum na noční buzení

10. 3. 2010
Homeopatikum na noční buzení

Otázka

Dobrý den paní doktorko, obracím se na Vás s dotazem ohledně mého 4,5 měsíčního synka. Do necelého třetího měsíce spinkal bez problémů, chodil spát tak ve 21h a probudil se mezi 4-5 na kojení a pak usnul a budil se až kolem 8 ráno. V tom necelém třetím měsíci se začal budit více, myslela jsem, že má větší hlad tak jsem ho kojila jak se vzbudil a vždy znova usnul. Budil se i po hodině a půl. Když to po dvou třech týdnech neustalo začala jsem koumat čím by to mohlo být. Myslela jsem, že to jsou zoubky, synek hodně slintá a pořád si cpe vše možné do pusy a zakusuje se do toho, ale zatím žádný náznak zoubků tam není a když jsem mu pomazala v noci dásničky mundisalem tak se nic nezlepšilo. Další variantou byli prdíky, ale i po všech možných přípravcích od probiotických kapek po sab simplex jsem zlepšení nepozorovala. Včera v noci jsem ho slyšela prdínkovat a to ho nevzbudilo. .jinak stolici má káždý den tak 3x, v noci ne to až první ráno po probuzení. Kojím ho jen 2x v noci kolem 1 a 5, vstává po 7h ranní. Přes den kojím tak po 3 až 4 hodinách. Když se v noci budí tak ho uchlácholím pohlazením nebo dudlíčkem. On se ani nikdy úplně neprobere jen se začne hrozně chrout a pak sem tam kňourne, někdy spi dal sam ale když už kňourá déle tak k němu právě vstanu. Jinak těhotenství bylo bez komplikací, porod byl plánovaným císařským řezem pro polohu koncem pánevním. Je to mé první dítě, já jsem naprosto zdravá a rodila jsem ve 26letech. Jediné co mě napadlo, že během těhotenství jsme občas měli manželské neshody, ale ne dlouhodobě jen sem tam nějaká hádka. Jinak přes den synek spinká dost, většinou dopoledne tak půl hodky v postýlce a odpoledne tak 3-4hodky v kočárku. Spinkat teď chodí kolem 20hodiny a usne sám tak po 20min bez větších obtíží. Prosím o radu zda by mu nějaká homeopatika dopomohla k lepšímu spánku. Děkuji za odpověď, Miriam

Odpověď

Dobrý den, Miriamko,

bylo by dobré vědět ještě váhu chlapečka při narození, i to, jak prospívá váhově i nyní - předpokládám, pokud o tom nemluvíte, že dobře. Druhá věc je ta, jak snáší polohu na bříšku - rád nebo nerad, a třetí otázka, zda v době spánku a hlavně ráno se potí. Myslím, že bych dávala jednou týdně lék Calcarea carbonika15ch deset granulí, vždy v neděli večer. Na noc na větříky bych podala vždy pět granulí léku na prdínky /nejen/ Nux vomica 9ch pět granulí. V noci, pokud se vzbudí, tak bych pět granulí tohoto rozpuštěného léku ve vodě znova opakovala. Nabízí se též lék Chamomilla 15ch pět granulí na noc a Lycopodium clavatum 9ch - můžeme znova rozebrat, pokud by lék nux vomica9ch nepomohl.

Dobré je si také uvědomit, že v noci by měla být teplota v místnosti pod dvacet stupňů celsia, že bychom měli podávat v případě probuzení "jen" kojeneckou převařenou vodu, a dítě by mělo dělat - tj. spinkat - noční pauzu šest až osm hodin. Přeju hodně úspěchů.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Bojíte se rádi? Vydejte se na místa plná záhad a tajemných pověstí!
Co cítí děti, když se vztekají? Naučte je mít emoce pod kontrolou
Co všechno byste měla vyzkoušet, než se rozhodnete pro umělé oplodnění?
Nesměla jsem se citově vázat, po porodu přišla deprese, říká náhradní matka

Horoskopy

Váhy Bude se vám zdát, že se s oslavami teď v létě roztrhl pytel. Berte to s klidem. Ostatně nemusíte být…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Magdalena, Magdaléna, MagdaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu