Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatikum na zdravý spánek

25. 3. 2010
Homeopatikum na zdravý spánek

Otázka

Dobrý den,

pročetla jsem si zpětně Vaše rady a moc děkuji, za to, jak pomáháte druhým. Je to úžasné.

Mám skoro 2 letou dcerku Lucinku. Celé těhotenství bylo od 8 týdne sledováno, protože nám hrozil potrat a později předčasný porod (od 33týdne jsem byla otevřená a doufalo se v každý týden navíc, nakonec jsme vybojovali 37 týden). Lucinka měla míry i váhu normálního donošeného miminka. Po těžkém těhotentví jsme měli problémy se žloutenkou - skoro měsíc jsme převačovali od dávku mléko a s kojením, naše Lucinka prostě mlíčko od mě nechtěla. Rozkojila jsem 2 laktační krize, bohužel ve 3 měsících se Lucinka odstavila natrvalo.Byla promodraláa špatně rostla a přibýval ana váze, tak zakročila moje mamk aa dala jí UM a od té doby se námmalá spravila. Dokázal ajsem jí ještě podávat mojemléko do jejích 5 měsíců a jinak pila H.A. mléko. V roce nám byla zjištěna alergie na mléko a lepek. Lepek byl po odběru tkáně negativní, takže zatím bez diety a od roku jsem bez mléka, měla po něm průjmy a to v jakékoliv podobě. Chtěla bych se optat, jestli je něco, čímmohu Lucince doplnit homeopaticky potřebné látky do těla, které jí asi nepitím mléka a mléčných výrobků chybí.

Již 3 rokem studuji VŠ a od září jsem ve větší zátěži psychické a naše Lucinka,ač jako miminko krásně spala, naučili jsem ji usínat samotnou ve svém pokojíku už od narození. Krásně usínala, spávala celé noci, krom pití mlíčka a až toto září se nám prostě zasekla a nic nefunguje. Celou noc se budí, má záchvaty pláče, které se špatně tiší. Od prosince, kdy vysadila dudlík vyžaduje celou noc pití, vypije i 1,5 l čaje, bez něj,a ale jsou scén y aneusne. ŽÁdná metoda nezabírá, jsem zoufalá. Celou noc na nohou a ještě se do toho učím amoje psychika je už na bodu zlomu ke kolapsu. je možné, že cítí malá i moji nervozitu a proto špatně spí? Koupil asjem homeopatikum Sedalia, dnes dáme poprvé, tak uvidíme.

Ještě jsem chtěla napsat, že Lucinka je velmi šikovná holčička. Nočníkuje, jí, zpívá, hraje si a je velmi aktivní, někdy až moc. V poledne spí 1,5 hodinky. Podle jednoho článku v Mamince na naás sedí přesně ADHD příznaky, äle je asi brzo cokoliv určovat. Oproti jiným dětem je opravdu živá.

Děkuji za odpověď a doufám, že najdete v mojí dlouhé rozpravě potřebné informace. Kačka

Odpověď

Milá maminko,

děkuji za pochvalu i uznání - je to milé a nabíjí mě to pro další a další práci, které skutečně nemám málo. Přesto homeopatii miluji, proto odpovídám a tím je vše dané, tak to na úvod. Jako náhrada za mléčnou bílkovinu v homeopatii neexistuje přímý lék, nicméně doporučuji lék Calcarea carbonika9ch a Calcarea phosphorica9ch - obden střídavě od každého léku pět granulí - pro dobrou ossifikaci a dobrý tělesný růst. Podávat nejméně půl roku. Podávala bych i jednou týdně lék Silicea15ch pět granulí. Holčička by se měla zklidnit, zesílit tělesně, posílit i duševně a zřejmě i lépe spát. To vyžaduje však trochu více času. Zpočátku můžete podávat Sedalii - jednu lžičku ráno a jednu večer, uvidíte, že to prospěje. Samozřejmě vnímá celou "nervosní" atmosféru doma a tak se podle toho chová. Vím, je to těžké, ale jste vnímavá citlivá maminka a určitě si po zkouškách zase oddechnete a dáte vše zpět do klidu. Držím upřímně palce.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Desatero dokonalého táty. Tohle dělejte, a děti vás budou milovat
Máma si mě nárokuje. A mému partnerovi vyčítá, že jí krade dceru
Za podrážděné oči z bazénu nemůže tak úplně chlor. Co tedy?
Tátové jsou různí. Jakého máte doma? Nezapomeňte mu popřát

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu