Maminka.czPoradna Homeopatie

Homeopatkum na zvýšení imunity u dětí

19. 8. 2010
Homeopatkum na zvýšení imunity u dětí

Otázka

Dobrý den!

Ráda bych se zeptala na zlepšení imunity, mám holčičku 3ačtvrt roku a chlapečka 7,5 měsíce. V září má začít holčička chodit do školky (původně jsme to chtěli o rok odložit, aby nechodila domů často nemocná k miminku, ale ona do školky za dětmi moc chtěla, i teď o prázdninách si moc stěžuje, že nemá kamarády, bydlíme na vesnici, takže možností hraní s dětmi jako na hřišti u paneláku nemáme). Šla by nějak podpořit imunita u obou mých dětí? Abychom tu školku zvládali v co největším zdraví? Holčičku jsem kojila 2a čtvrt roku, první rýmu měla na 1a3/4 na podzim, od té doby 2x atb, z toho jednou streptokok v krku, a jednou silný dráždivý kašel-hlavně v noci. S chlapečkem už jsem bojovali 2x s rýmou, naštěstí jsme to zvládli s homeopatií, bohužel ale už měl i jednou atb.Chlapeček je kojen (i 10x denně, plus zeleninové příkrmky v poledne a večerní kaše). Ač se člověk snaží děti v nemoci separovat, tak to 100% možné není.

A ještě bych se chtěla zeptat u holčičky, začala se počůrávat v noci. (Dříve se nám nehoda stala např. 1x za týden, nyní prakticky denně). Někdy se mi jí podaří včas opatrně vzbudit a dát polospící na nočník a pak už bývá do rána dobře. Pitný režim se k večeru snažím trošku omezit, ale když mi řekne, že má žízeň, nemohu jí přece bránit v pití. Ještě bych asi měla dodat, že má někdy úzkostné stavy, začne brečet až přestává dýchat, např. když má odjet babi s dědou apod. (i když teď už je to spíše ojedinělé). Samozřejmě procházíme nyní také obdobím vzdoru, ale to je jiný typ pláče. Asi by ještě stálo za zmínku, že už se nám párkrát stalo, že holčička "nedoběhla" včas, a to buď v noci nebo např. když kvůli něčemu pláče, zřejmě jak je ve stresu, tak jí ty svalíky povolí, většinou pak začne plakat, že se jí to stalo. Tak jestli by šlo možná nějak podpořit moč.měchýř? Jinak řešit se to s ní snažím hezky, povídáme si o tom, vždy se jí snažím ujistit, že to nic není, že se to může stát, a řekneme si, jak to zkusíme příště lépe apod., nijak nekřičím nebo netrestám, tak si myslím, že stresovaná z toho snad není.

Moc předem děkuji za odpovědi!!!

Omlouvám se, že jsou dotazy rozsáhlejší, ale chtěla jsem co nejlépe popsat co nás trápí, aby se našel co nejvhodnější lék.

Přeji Vám krásný den!

Odpověď

Dobrý den, maminko,

pro holčičku doporučuji každé ráno homeopatický lék sulphur iodati 9ch 3 granule denně, a večer lék silicea9ch taktéž tři granule denně, jednou týdně podat a vycucat celou tubu léku Oscillococcinium. Co se týká počurávání, myslím si, že to může být reakce na narození bratříčka. Dávala bych homeopatický lék Ignatia amara15ch pět granulí na noc. Při zlepšení vysadit.

Chlapečkovi jistě bude stačit jednou týdně lék Oscillococcinium - jako prevence virových infektů - a to po celou zimu. Přeji hezké dny.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Mohlo by vás zajímat
Od narození do puberty. Táta točil své děti každý týden. Výsledek je skvělý
Růstový spurt: období nenasytného kojence vás potká několikrát
Syndrom náhlého úmrtí kojenců má zřejmě i biologickou příčinu
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Mateřská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
Holky kradou krásu, s klukem přiberete! Opravdu se ta těhotenství liší?
Klasické fotky mimin jsou nuda. Tenhle táta proto fotí děti jinak
Syn se narodil s jinou barvou pleti, než má jeho táta. Podezírali mě z nevěry
Upečte si měkké a voňavé perníčky. Dají se jíst hned po vyndání z trouby

Horoskopy

Býk Nic vám nestojí v cestě, takže v lásce i v práce dosáhnete všeho, co si usmyslíte. Pozvání na ples…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Miloslava, Grace, Fiona

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu