Maminka.czPediatrie (poradna)

Horečka

11. 3. 2011
Horečka

Otázka

Dobrý den pane doktore,právě mám nemocnou dceru která má téměř rok bez třech týdnů!!!!!A vždy když je nemocná říkám si zase jsem Vám nenapsala a vzpomenu si na to až je zase nemocná!!!!Chtěla bych se zeptat do jak vysoké teploty dávat jen např.Paralen a kdy už udělat zábal????A při jak vysoké teplotě může mít dítě křeče z teploty a co v takovém případě okamžitě dělat?????A třettí dotaz s jak vysokou teplotou a jak dlouho by jste u asi takto starého dítěte radil léčit doma a po jaké době jít k lékaři!!!Samozdřejmě tím myslím pokud je to k nachlazení né nic na první pohled horšího.Děkuji moc za odpověd. Jana.

Odpověď

Do 38 st dávat jen větší množství tekutin. nad 38 Paralen nebo Ibalgin, nad 39 střídavě obojí. Nad 40 st. by měl dítě viděti lékař. nejprve ale vždy podat lék proti teplotě v dostatečném dávkování a dostetek tekutin. Když se podaří teplotu srazit 24 hodin vyčkat, přu trváníá vysoké teploty - nad 39 st nyvštívit lékaře.

Zábaly dávat vždy nezabírá-lipravidelné podání léků proti teplotě a dítě má nad 39 st. Křeče z hiorečky vznikají při teplotě přes 39 st a především tam, kde nastoupí teplota velmi rychle.

Petr Karger


Témata: Pediatrie (poradna)

Související dotazy
Hledáte zdravý olej? Vyzkoušejte kanolový
Co vařit o víkendu? Potěšte své tělo odlehčeným jídelníčkem
Bylinná napářka vám pomůže před porodem uvolnit porodní cesty
Zítra si nenechte ujít festival Restart s Dietou. Můžete vyhrát i kávovar

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu