Maminka.czPoradna Homeopatie

Hyperaktivita a vztekání, pomůžou homeopatika?

8. 7. 2010
Hyperaktivita a vztekání, pomůžou homeopatika?

Otázka

Dobrý den paní doktorko, obracíme se na Vás s prosbou o radu. Máme 7 letého syna, který dokončil první třídu. Bojujeme s výbuchy vzteku, musíme řešit agresivitu k ostatním dětem. Čeká nás konzultace s psychologem, protože si už nevíme rady. Syn je hodně aktivní, nevydrží chvilinku v klidu.Sportuje. Můžete nám, pokud jsou doporučit nějaká homeopatika, která by ho zklidnila. Díky

Odpověď

Milá maminko,

to je mi moc líto, mohu však dát naději, že při dobře odebrané anamnese, a podrobně popsaných příznacích, charakteristiky dítěte, bychom homeopatií mohli problém pomoci řešit. Důležité je však vědět, co malý cítí, proč se především vzteká? Může to být tím, že mu "není dobře věnována pozornost" - tzn. čistě jeho subjektivní pocit, vůbec ne objektivní situace. Protože zdraví je stav mysli - to, jak nahlížíme na svět, na co jsme zranitelní a co nás zase činí šťastnými. A tak jistě jeho vztekání s tím souvisí. Prvním lékem, který bych zvolila by b\la Staphysagria 3Och - deset granulí podaných jednou týdně. Zkuste měsíc podávat a uvidíte, jak jeho stav se změní.

Určitě však doporučuji při jeho zlepšení pomoc homeopatického lékaře, neboť problém jistě není krátkodobý. Přeji hodně úspěchů a hezké nadějné léto.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Při kojení se laskavě zakryjte. Tahle vtipná máma to vyřešila po svém
Na jaký prázdninový zážitek s dětmi nikdy nezapomenete?
Máte už novou Maminku s dárkem? Objednejte si ji přes SMS
Herečky Kristýna Leichtová a Marie Doležalová porodily. Obě mají holčičku

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu