Maminka.czPoradna Homeopatie

Hyperaktivita a vztekání, pomůžou homeopatika?

8. 7. 2010
Hyperaktivita a vztekání, pomůžou homeopatika?

Otázka

Dobrý den paní doktorko, obracíme se na Vás s prosbou o radu. Máme 7 letého syna, který dokončil první třídu. Bojujeme s výbuchy vzteku, musíme řešit agresivitu k ostatním dětem. Čeká nás konzultace s psychologem, protože si už nevíme rady. Syn je hodně aktivní, nevydrží chvilinku v klidu.Sportuje. Můžete nám, pokud jsou doporučit nějaká homeopatika, která by ho zklidnila. Díky

Odpověď

Milá maminko,

to je mi moc líto, mohu však dát naději, že při dobře odebrané anamnese, a podrobně popsaných příznacích, charakteristiky dítěte, bychom homeopatií mohli problém pomoci řešit. Důležité je však vědět, co malý cítí, proč se především vzteká? Může to být tím, že mu "není dobře věnována pozornost" - tzn. čistě jeho subjektivní pocit, vůbec ne objektivní situace. Protože zdraví je stav mysli - to, jak nahlížíme na svět, na co jsme zranitelní a co nás zase činí šťastnými. A tak jistě jeho vztekání s tím souvisí. Prvním lékem, který bych zvolila by b\la Staphysagria 3Och - deset granulí podaných jednou týdně. Zkuste měsíc podávat a uvidíte, jak jeho stav se změní.

Určitě však doporučuji při jeho zlepšení pomoc homeopatického lékaře, neboť problém jistě není krátkodobý. Přeji hodně úspěchů a hezké nadějné léto.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Čekáme dvojčata. Znamená více plodů i více komplikací?
Možná hledáme právě vás! Soutěž Maminka roku stále běží
Proč miminka zbožňují houpání? A jakým pohybem je nejlépe uspíte?
Meghan je přesně typ princezny, kterou naše dcery potřebují za vzor

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu