Maminka.czSpeciální pedagogika (poradna)

Hysterucké záchvaty/hyperaktivita

1. 3. 2011
Hysterucké záchvaty/hyperaktivita

Otázka

Dobrý den,

syn(22 měs.)od mala hodně živý, neposedný, plačtivý...Nevydrží u žádné věci déle než 5 min.Jdeme na hřiště a stále jen slézá nahoru a dolu ze všech houpaček, doma si vydrží hrát (nikdy ne sám) se vším také jen malou chvilnku a hned jde k jiné věci. Přijde mi dost nesoustředěný.Básničky ani pohádky mu číst nemůžu vždy v půlce nebo spíš hned na začátku přestane poslouchat. Knížky si občas prohlíží,ale číst z ncih nechce, jen třeba ukazuje co je za zvířátka...Jinak neustále běhá. Skoro nidky nejde normálně a po bytě i venku jen běží.. Se spákem problémy nemáme, spí hezky..Myslíte, že by mohl být hyperaktivní?V porovnání s jinými dětmi mi přijde hodně živý.

Dalším naším problémem je vztekání. Z ničeho nic (ani nemusíme nic zakázat) spustí hysterický záchvat většinou trvající 20 min.Začně se válet po zemi a propínat.Nezabírá na něj nic.. výhružky, plácnutí, pořádné plácnutí :-), domluva, pochování nic.. Dnes už jsem si s ním nevěděla rady když se vztekal i 10 minut po příchodu domu z venku kde záchvtat dostal a namočila jsem mu trochu obličej.. Po té brečení ustalo. Myslíte že je dobré používat osprchování nebo omytí hlavičky?.. Nevím si s ním vůbec rady. většinou to dělá jen semnou s dědou nebo babičkou nidky..Mohl by mít z toho křičení kýlu??? Již jako miminko když hodně brečel nám bříško dr kontrolovala že náběh na kýlu měl..

Díky moc za odpověď.Rodiče mne stále posílají k dr že to není normální, ale naše pediatrička by mi určitě s tímto neporadila.

Pěkný den a moc Vám děkuji Veronika

Odpověď

Máilá maminko, podle toho co popisujete, může Váš synek být opravdu hyperaktivní. Co se týká jeho vztekání je dobré, když zachytíte záchvat vzteku v počátku a odvedete pozornost dřív než se záchvat rozvine. Pokud to už nejde, přestaňte si dítěte všímat ( nesmí si ubližovat) a věnujte se jiné činnosti. Někdy pomůže plácnutí přes zadek,ve vyjímečných případech i osprchování, ale moc bych to nedoporučovala. Buďte hodně důsledná, pokud synek poslouchá babičku s dědou na Vás zkouší, co vydržíte. Otázka ohledně kýly - zde je vhodná prohlídka pediatrem či dětským lékařem. Hodně trpělivosti a radosti se synkem přeje LB

Ludmila Burdová

Témata: Speciální pedagogika (poradna)

Související dotazy
Kojit na vlastní svatbě? Není problém. Tyhle nevěsty jsou důkazem
Těhotenské neduhy. Za co můžou hormony a co na ně jen svádíme?
Znáte srpnovou vyrážku? Silně svědí a mohou za ní sametky!
Inspirace na nejvíc cool fotky z dovolené. Vyfotíte si taky takovou?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu