Maminka.czLaktační poradenství

Jak dlouho odstříkávat

9. 5. 2011
Jak dlouho odstříkávat

Otázka

Dobrý den, mám 2měsíční holčičku, kterou plmě kojím a kojit bych ji chtěla minimálně do jejího jednoho roku. Ze začátku jsem měla mléka nadbytek, odtříkávala jsem někdy 60 -90ml po kojení. Po šestinedělí se mi mléko začíná ustalovat, prsa už tak nenatíkají a nyní po kojení dotříkám jen 10ml. Chtěla bych se Vás zeptat, zda musím ještě nadále odtříkávat po kojení, aby se v prsách nadále tvořilo více mléka, abych měla dostatek mléka pro dítě až bude větší. nebo už odtříkávat nemusím?

Dále jsem se chtěla zeptat, zda mohu mít větší fyzickou námahu, pokud plně kojím. Moje dr mi tvrdí, že bych se neměla moc zatěžovat, protože do mléka jde kyelina mléčná a ta dítěti nechutná. Během těhotenství jsme však velmi přibrala a chtěla bych pomaličku začít cvičit, neuškodím tím nějak dítěti?

Dále jsem se chtěla zeptat, jak dlouho vydrží nějaké látky v mléce - například, pokud sním zelí, jak dlouho to může zůstat v mléce a nadmout dítě?

Děkuji

Odpověď

Dobrý den, děkuji Vám za dotaz. Zkuste již nyní po kojení mléko neodstříkávat a pokud bude mléko holčičce stačit, tak již pokračovat nemusíte. Jinak začít se cvičením můžete již nyní, jen to chce postupně a s rozumem. Pokud budete poslouchat své tělo a nezačnete držet radikální dietu, tak by to vliv na tvorbu mléka mít nemělo. Jinak co se týká konzumace nadýmavých věcí, tak s tím ještě opravdu počkejte, ideální je cca do 3 měsíce holčičiky, poté je již aktivní a dokáže se s bolením břicha sma poprat.

Lucka

Lucie Marková

Témata: Laktační poradenství
Související dotazy
Špatné počasí? Nevadí! Vezměte do ruky knihu a užívejte si domácí pohodu
Halloweenské dobroty, které ocení nejen děti
Utrpení matek perfekcionistek... Perfektní chtějí být většinou prvorozené dcery
Diastáza se objevuje hlavně po druhém porodu. Jak se zbavit rozestupu břicha ?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu