Maminka.czPediatrie (poradna)

Jak mám dceru naučit chodit na nočník?

10. 5. 2010
Jak mám dceru naučit chodit na nočník?

Otázka

Dobrý den, dceři jsou dva roky a osm měsíců. Stále nejsme schopni ji naučit chodit na nočník nebo záchod. Ví velmi dobře, co po ní vyžadujeme, ale odmítá se vyčůrat a vykakat jak do nočníku, tak na záchod. Přes den jí plínu nedáváme, ale ona je schopná nečůrat a nekakat, vydrží i několik hodin a potřebu vykoná ve chvíli, kdy dostane plínu na spaní buď po obědě nebo na noc. Vyzkoušeli jsme již vše, ale nic nezabírá - domlouvání, prosení, slibování, vyhrožování, zkrátka nic. Naše lékařka radí ji nechat být, že si to musí sama srovnat v hlavě. V září ale nastupujeme do školky, tak si myslím, že je nejvyšší čas, aby se to naučila. Moc vám děkuji za radu. Katka

Odpověď

Dobrý den, podobný dotaz zde již byl. Přeposílám dotaz + odpověď.

tinka33 | 1.11.2009 17:56

Tisknout:

Nočník

Dobrý den, prosím o radu - dcera 25 měsíců stále má celodenně plínky, na nočník vysazujeme v pravidelných intervalech od 16 ti měsíců, v poslední době po 30 minutách od poslední úspěšné akce, zakoupila jsem již i hrací nočníček, nicméně se čůrání daří spíš, když se trefíme do potřeby, než cíleně, stolice totéž. Zkoušela jsem nechat v mokrém oblečení, látkové pleny, chodit na velké WC, vše bez úspěchu, mokré oblečenií je jí jedno, uvědomí si, že je počůraná a maximálně si přijde říci, abychom jí převlékli, pokud se tak nestane, neřeší to. Již nevím, co dále vyzkoušet, aby si dcera začala o nočníček říkat a přestala se nekontrolovaně pomočovat. Na ostatní dovednosti je velice šikovná, krásně chodí, mluví, sama jí, hraje si, výborná pamět atd. Moc děkuji předem za jakoukoliv pomoc a Vaši radu a přeji mnoho osobních i pracovních úspěchů.

MUDr. Petr Karger | 3.11.2009 08:02

Udělejte z vyprazdňování rituál. Zkuste vypozorovat, kdy asi,v které době, zastihnete dítě nejčastěji pokakané. Potom zhruba v té době je posaďte na nočník. Ale ne hrací! Obyčejný, aby si uvědomila, proč na něm sedí. Nočník by měl bt vždy na stejném místě a vysazovat musí stejná osoba ve stejnou dobu. na nočníku se snažte udržet dítě alespň 5 munt, Poku se něco povede, tak neštřte chválou. S čůráním totoéž. jestliže se ráno dítě probudí a má " těžkou"plenku nemá smysl je hned vysazovat. Dejte jí nasnídat, napít a potom tak za 30 minuz vysďte. Ale zse maximálně na 5 minut. Dítě se na nočníku nesmí trápit. vy se také netrapte, protože naučit se chodit nanočník je systém ano-ne. jednoho dne to dítěti sepne a je vyhráno.

redakce

Témata: Pediatrie (poradna)

Mohlo by vás zajímat
Od početí k porodu. Fascinující snímky zrození očima známého fotografa
Chtěla jsem druhé dítě. Teď čekám dvojčata a manžel šílí
Šmajdání: Kdy a jak ho řešit? A má doma dítě chodit v bačkorách?
9 faktů o plodných dnech: Víte, které dny cyklu jsou plodné?
Čekáte miminko? Oznámit to můžete vtipně a s nápadem. Třeba takto
Problémy se spánkem má třetina dětí. Chce to režim, říká odborník
Syn se narodil s jinou barvou pleti, než má jeho táta. Podezírali mě z nevěry
Dcera ve školce pořád pláče. Rodina mi to vyčítá
To je ale bříško! Takhle vypadá těhotenství s trojčaty týden po týdnu

Horoskopy

Štír Štírova sobota se obejde bez hádek a potíží. Naopak ji prožijí všichni členové rodiny ve shodě. Nebude…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Radana, Radovana, Ivica

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu