Maminka.czPediatrie (poradna)

Jak mám dceru naučit chodit na nočník?

10. 5. 2010
Jak mám dceru naučit chodit na nočník?

Otázka

Dobrý den, dceři jsou dva roky a osm měsíců. Stále nejsme schopni ji naučit chodit na nočník nebo záchod. Ví velmi dobře, co po ní vyžadujeme, ale odmítá se vyčůrat a vykakat jak do nočníku, tak na záchod. Přes den jí plínu nedáváme, ale ona je schopná nečůrat a nekakat, vydrží i několik hodin a potřebu vykoná ve chvíli, kdy dostane plínu na spaní buď po obědě nebo na noc. Vyzkoušeli jsme již vše, ale nic nezabírá - domlouvání, prosení, slibování, vyhrožování, zkrátka nic. Naše lékařka radí ji nechat být, že si to musí sama srovnat v hlavě. V září ale nastupujeme do školky, tak si myslím, že je nejvyšší čas, aby se to naučila. Moc vám děkuji za radu. Katka

Odpověď

Dobrý den, podobný dotaz zde již byl. Přeposílám dotaz + odpověď.

tinka33 | 1.11.2009 17:56

Tisknout:

Nočník

Dobrý den, prosím o radu - dcera 25 měsíců stále má celodenně plínky, na nočník vysazujeme v pravidelných intervalech od 16 ti měsíců, v poslední době po 30 minutách od poslední úspěšné akce, zakoupila jsem již i hrací nočníček, nicméně se čůrání daří spíš, když se trefíme do potřeby, než cíleně, stolice totéž. Zkoušela jsem nechat v mokrém oblečení, látkové pleny, chodit na velké WC, vše bez úspěchu, mokré oblečenií je jí jedno, uvědomí si, že je počůraná a maximálně si přijde říci, abychom jí převlékli, pokud se tak nestane, neřeší to. Již nevím, co dále vyzkoušet, aby si dcera začala o nočníček říkat a přestala se nekontrolovaně pomočovat. Na ostatní dovednosti je velice šikovná, krásně chodí, mluví, sama jí, hraje si, výborná pamět atd. Moc děkuji předem za jakoukoliv pomoc a Vaši radu a přeji mnoho osobních i pracovních úspěchů.

MUDr. Petr Karger | 3.11.2009 08:02

Udělejte z vyprazdňování rituál. Zkuste vypozorovat, kdy asi,v které době, zastihnete dítě nejčastěji pokakané. Potom zhruba v té době je posaďte na nočník. Ale ne hrací! Obyčejný, aby si uvědomila, proč na něm sedí. Nočník by měl bt vždy na stejném místě a vysazovat musí stejná osoba ve stejnou dobu. na nočníku se snažte udržet dítě alespň 5 munt, Poku se něco povede, tak neštřte chválou. S čůráním totoéž. jestliže se ráno dítě probudí a má " těžkou"plenku nemá smysl je hned vysazovat. Dejte jí nasnídat, napít a potom tak za 30 minuz vysďte. Ale zse maximálně na 5 minut. Dítě se na nočníku nesmí trápit. vy se také netrapte, protože naučit se chodit nanočník je systém ano-ne. jednoho dne to dítěti sepne a je vyhráno.

redakce

Témata: Pediatrie (poradna)

Mohlo by vás zajímat
Holky kradou krásu, s klukem přiberete! Opravdu se ta těhotenství liší?
Mateřská? Navenek se flinkáme, ale potají měníme svět, píše Marie Doležalová
Žijete spolu, nebo jen vedle sebe? I vztah je potřeba servisovat
Přiznání: S miminkem se nudím. Co s tím? Vyzkoušejte naše rady
Tři tipy, aby vás děti poslouchaly. Mluvte pozitivně a použijte humor
Největší rodičovské chyby při psaní domácích úkolů. Čeho se vyvarovat?
Bez andělů nejsou Vánoce. Vyrobte si je ze šišek, špuntů nebo kolíčků
Smí rodič líbat dítě na ústa? Mate ho tím a dráždí, tvrdí někteří odborníci
Žila s psychopatem a násilníkem. Víra jí však bránila v rozvodu

Horoskopy

Beran Nutno říci, že se v tomto týdnu nemáte čeho bát - potkají vás samé dobré věci. Nejvíce si užijete na…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Josef, Jozef, Josefa

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu