Maminka.czPoradna pro rodiče a děti

Jak po rozchodu

28. 3. 2011
Jak po rozchodu

Otázka

Dobrý den,

jsem ráda, že na těchto stránkách začala fungovat poradna, která se mj. věnuje také patnerských vztahům. Jsem maminkou 4 letého chlapce, od 1.měsíce jeho života jsme sami, partner dal přednost své matce před novou svou rodinou. Pravidelně však syna navštěvoval 1 x týdně. Do současné doby většinou i v mé přítomnosti, protože syn pkala a nechtěl s otcem jít sám. Nyní jsem si našla nového přítele a otec mého syna mi zakázal chodit s nimi, přestože syn pláče. Taková situace je pro mne velice těžká, bolestná, nevím, jak ji vhodně řešit, protože s otcem dítěte se nedá rozumně domluvit. Jedná se mi především o to, aby syn nijak netrpěl celou tou situací. Syn se také často ptá, proč tatínek nepříjde k nám - zatím žijeme sami a v minulosti k nám domů otec chodíval, např. když bylo venku škaredě, nebo syn si chtěl s ním doma pohrát. Teď otec návštěvy u nás doma odmítá. Jak prosím celou situaci synovi vysvtětli, abych ho neranila, neudělala mu velký zmatek v hlavě.

Musím přiznat, že celou situace vnímám bolestně i já sama, přestože jsem z nového vztahu šťastná. Otci jsem v kontaktu se synem nikdy nebránila a troufám si říci, že je především mou zásluhou, že mají mezi sebou hezký vztah.

Děkuji za odpověď a přeji hezké jaro.

Lenka

Odpověď

Dobrý den Lenko, vidím pro Vás několik možných cest řešení. Je možné pro začátek kontaktu otce a syna bez Vaší přítomnosti využít Asistovaného styku rodiče s dítětem (zajišťují ho osoby pověřené k výkonu sociálně právní výchovy dětí), pro nalezení možnosti domluvy s partnerem využít Mediaci (alternativní způsob řešení konfiktů). Je velmi dobře, že jste nebránila otci stýkat se svým synem. Vysvětlete mu, otec chce žít jinak než Vy a takhle si to vybral a jste ráda, že jsou spolu rádi. Ostatní nechte na otci. Bude to dlouho trvat než to syn celé zpracuje. S asistovaným stykem Vám mohu pomoci. Držím Vám palce, Alena.

Alena Weberová

Témata: Poradna pro rodiče a děti
Související dotazy
Princezna Charlotte nastoupí v lednu do školky. Kolik za ni Kate a William zaplatí?
Hledáme si skutečně partnery, jako byl náš otec?
Vzpomínka na bříško aneb Proč investovat do těhotenských fotek?
Nebude vadit jedna sklenička?  Přečtěte si, jak to je s pitím alkoholu během kojení

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu