Maminka.czPoradna Homeopatie

Jak poznat hyperaktivní děti?

7. 4. 2010
Jak poznat hyperaktivní děti?

Otázka

Dobrý den paní doktorko. Moc Vás prosím o radu. Mám dvě děti, klukovi jsou 4 a holčině budou v srpnu 3 roky. Podle mého názoru jsou oba hyperaktivní. Chvíli neposedí, neposlouchají, dělají si co chtějí, navzájem si ubližují(koušou se, štípají, fackují,..) a poslední dobou se naučili nadávat i mně. Domluva ani okřiknutí, prostě nic nezabírá. Celý den neustále běhají po bytě, křičí, hází hračkami,... Když je každý sám, tak to s nimi docela chvíli jde. Slyšela jsem, že existují nějaká homeopatika, která dokáží děti zklidnit. Což bych opravdu uvítala. Čekáme brzy třetí dítě... Nejen, že je to s dětma k nevydržení, ale máme i nechápavou sousedku, která neustále na nás klepe, zvoní abychom si děti uklidnili. Navíc nám hrozí, že na nás pošle sociálku. Sice nemám důvod se sociálních pracovnic obávat, ale já i manžel bychom trochu klidu uvítali :-) Ještě navíc malá se asi poslední 2-3 měsíce z ničeho nic začala učurávat do kalhot, moč paní doktorka posílala a je v pořádku. Od té doby, co se malá začala počůrávat (trochu se počůrá a směje se tomu a pak si teprve dojde na nočník), tak se změnilo i její chování. Je vzteklá, neposlušná a nezvladatelná. Stačí ji něco nedovolit a je schopna se venku vyválet nebo začne být hysterická. Můžete mi prosím Vás poradit s nějakými homeopatickými přípravky ? Moc Vám děkuji za odpověď i za radu. S pozdravem Langová.

Odpověď

Dobrý den, podobný dotaz zde již byl. Přikládám jej i s odpovědí paní doktorky. (viz níže)

Poruchy spánku

Dobrý den paní doktorko. Chtěla jsem poprosit o radu. Náš syn Adámek, kterému je 6 let, má diagnostikovanou poruchu pozornosti a hyperaktivitu. Náš problém je hlavně v usínání. Nejen, že spát prostě nechce a vymýšlí vše možné, aby nemusel, ale hlavně kolikrát ještě po hodině a půl přijde za námi, že nemůže usnout. Myslím, že je to tím, že se nedokáže uklidnit, pořád se převaluje a pokud jsem v pokoji s ním, tak něco vypráví. Spát chodí o půl deváté. Kdybych ho nechala a čekala až bude unavený, tak usne až kolem půlnoci. Také se bojí sám v pokoji a pokud tam s ním nikdo neni, tak neni možné ho donutit tam zůstat. Teď už s ním spí v pokoji setřička, tak je to lepší, ale nejraději spí s námi. Od té doby, co jsou v pokoji spolu, spí až do rána, jinak se každou noc vzbudil a přišel k nám. Můj dotaz tedy je, jestli by jste mi mohla doporučit nějaké homeopatika, které jsou vhodné pro poruchu spánku u dětí a zároveň pro dítě s poruchou pozornosti. Neurolog nám chtěl napsat klasické léky pro hyperaktivní děti, ale pokud by to jen trochu šlo, chtěla bych raději homeopatika. Ještě bych dodala, že je syn ve školce a do školy nastupuje od září a proto bych chtěla homeopatika vyzkoušet ještě než půjde do školy. Děkuji za odpověď Barbora Balounová

MUDr. Věra Budková | 6.4.2010 09:20

Dobrý den, maminko, taktéž Váš problém je komplexní, individuelní. Je mnoho homeopatických léků, které můžeme použít. Je třeba osobně vidět pacienta, pozorovat jeho přímé reakce, pečlivě odebrat anamnesu a prodiskutovat symptomy všeobecné i konkrétní. Určitě není od věci doporučit lék Sedatif PC tbl, který je na hyperaktivitu a poruchy pozornosti velmi vhodný, pokud pacienta nevidíme - doporučuji podávat vždy dvě tablety večer před ulehnutí, a pokud neusne do dvou hodin znova opakovat. Celkově by se chování mělo ztišit a vyrovnat. Uvidíte jak zareaguje, mnohdy i toto samo o sobě pomůže. Přeji úspěch.

redakce

Témata: Poradna Homeopatie

Mohlo by vás zajímat
Problémy se spánkem má třetina dětí. Chce to režim, říká odborník
Od narození do puberty. Táta točil své děti každý týden. Výsledek je skvělý
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová
Od početí k porodu. Fascinující snímky zrození očima známého fotografa
Jak zvládnout dítě s ADHD a jak se děti s touto diagnózou projevují?
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Tělo po porodu je jiné! 7 změn, které vás mohou zaskočit nebo vystrašit
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Porod je hustej, svěřila se Aneta Krejčíková. Proč si do porodnice vzala rtěnku?

Horoskopy

Ryby Víkend se teď nese v duchu pohody. I když to není v rodině ideální, nehrozí vážnější hádka. Naopak v…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Albína, Albina, Adelaida

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu