Maminka.czPoradna Homeopatie

Jak poznat hyperaktivní děti?

7. 4. 2010
Jak poznat hyperaktivní děti?

Otázka

Dobrý den paní doktorko. Moc Vás prosím o radu. Mám dvě děti, klukovi jsou 4 a holčině budou v srpnu 3 roky. Podle mého názoru jsou oba hyperaktivní. Chvíli neposedí, neposlouchají, dělají si co chtějí, navzájem si ubližují(koušou se, štípají, fackují,..) a poslední dobou se naučili nadávat i mně. Domluva ani okřiknutí, prostě nic nezabírá. Celý den neustále běhají po bytě, křičí, hází hračkami,... Když je každý sám, tak to s nimi docela chvíli jde. Slyšela jsem, že existují nějaká homeopatika, která dokáží děti zklidnit. Což bych opravdu uvítala. Čekáme brzy třetí dítě... Nejen, že je to s dětma k nevydržení, ale máme i nechápavou sousedku, která neustále na nás klepe, zvoní abychom si děti uklidnili. Navíc nám hrozí, že na nás pošle sociálku. Sice nemám důvod se sociálních pracovnic obávat, ale já i manžel bychom trochu klidu uvítali :-) Ještě navíc malá se asi poslední 2-3 měsíce z ničeho nic začala učurávat do kalhot, moč paní doktorka posílala a je v pořádku. Od té doby, co se malá začala počůrávat (trochu se počůrá a směje se tomu a pak si teprve dojde na nočník), tak se změnilo i její chování. Je vzteklá, neposlušná a nezvladatelná. Stačí ji něco nedovolit a je schopna se venku vyválet nebo začne být hysterická. Můžete mi prosím Vás poradit s nějakými homeopatickými přípravky ? Moc Vám děkuji za odpověď i za radu. S pozdravem Langová.

Odpověď

Dobrý den, podobný dotaz zde již byl. Přikládám jej i s odpovědí paní doktorky. (viz níže)

Poruchy spánku

Dobrý den paní doktorko. Chtěla jsem poprosit o radu. Náš syn Adámek, kterému je 6 let, má diagnostikovanou poruchu pozornosti a hyperaktivitu. Náš problém je hlavně v usínání. Nejen, že spát prostě nechce a vymýšlí vše možné, aby nemusel, ale hlavně kolikrát ještě po hodině a půl přijde za námi, že nemůže usnout. Myslím, že je to tím, že se nedokáže uklidnit, pořád se převaluje a pokud jsem v pokoji s ním, tak něco vypráví. Spát chodí o půl deváté. Kdybych ho nechala a čekala až bude unavený, tak usne až kolem půlnoci. Také se bojí sám v pokoji a pokud tam s ním nikdo neni, tak neni možné ho donutit tam zůstat. Teď už s ním spí v pokoji setřička, tak je to lepší, ale nejraději spí s námi. Od té doby, co jsou v pokoji spolu, spí až do rána, jinak se každou noc vzbudil a přišel k nám. Můj dotaz tedy je, jestli by jste mi mohla doporučit nějaké homeopatika, které jsou vhodné pro poruchu spánku u dětí a zároveň pro dítě s poruchou pozornosti. Neurolog nám chtěl napsat klasické léky pro hyperaktivní děti, ale pokud by to jen trochu šlo, chtěla bych raději homeopatika. Ještě bych dodala, že je syn ve školce a do školy nastupuje od září a proto bych chtěla homeopatika vyzkoušet ještě než půjde do školy. Děkuji za odpověď Barbora Balounová

MUDr. Věra Budková | 6.4.2010 09:20

Dobrý den, maminko, taktéž Váš problém je komplexní, individuelní. Je mnoho homeopatických léků, které můžeme použít. Je třeba osobně vidět pacienta, pozorovat jeho přímé reakce, pečlivě odebrat anamnesu a prodiskutovat symptomy všeobecné i konkrétní. Určitě není od věci doporučit lék Sedatif PC tbl, který je na hyperaktivitu a poruchy pozornosti velmi vhodný, pokud pacienta nevidíme - doporučuji podávat vždy dvě tablety večer před ulehnutí, a pokud neusne do dvou hodin znova opakovat. Celkově by se chování mělo ztišit a vyrovnat. Uvidíte jak zareaguje, mnohdy i toto samo o sobě pomůže. Přeji úspěch.

redakce

Témata: Poradna Homeopatie

Mohlo by vás zajímat
To je ale bříško! Takhle vypadá těhotenství s trojčaty týden po týdnu
11 symptomů, které prozradí, že jste těhotná
Kdo všechno je u porodu? Medici tam budou, jen když dáte souhlas
Manželovi rodiče nám finančně pomohli. Teď za to platíme jinak
9 faktů o plodných dnech: Víte, které dny cyklu jsou plodné?
Fejeton Marie Doležalové: Tady můžu s klidem říkat MY, kašlík a prdíky
Otce svého dítěte neprozradím, říká Míša Maurerová
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!
Přiznání: S miminkem se nudím. Co s tím? Vyzkoušejte naše rady

Horoskopy

Ryby Hned v úvodu čerstvého pracovního týdne zjistíte, že šéf nevstal pravou nohou a zbytečně kolem sebe…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Josef, Jozef, Josefa

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu